Käytetty fillari kaupaksi Tampereen alueella.

Onko tietoa tai villiä veikkausta ottaako pyöräliikkeet vastaan tai ostaako joku yksityinen käytettyjä fillareita. Liikkeeseen viemisessä olisi käytetty pyörä menossa vähän niin kuin vaihdossa.
3132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jotkut ottaa toiset ei, riippuu pyörän kunnosta.
Sinänsä uuden pyörän ja vaihdossa saatu pyörän myynti takaa voiton.

Itse aikanaan ostin marketista 21 vaihteisen pelkästään siksi, et pyöräliikkeessä sama pyörä maksoi noin 400 markkaa enemmän. Tosin pyöräliikkeen pyörään olisi tullut myös ensimmäinen huolto kaupan päälle. Mut itse kun osaa...

Äänestä

Nämä on näitä.

Hyviä kysymyksiä: miten pyörän saa myytyä osina tai miten rungosta saa hyvin turvamerkinnän pois tai minne voi kaupata vanhan pyörän.

Joopasen joo.

Äänestä
  • Olen pahoillani anssi, eikun inssi jos olet joskus huonon varastetun pyörän hankkinut. Kyllä pyörästä turvamerkintä löytyy, jonka voi tarkistaa ja saa oikein koeajaakin ja kerron muutakin tietoja pyörästä, jos kiinnostaa.

    Anssi on näitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


morienttes kirjoitti:

Onko tietoa tai villiä veikkausta ottaako pyöräliikkeet vastaan tai ostaako joku yksityinen käytettyjä fillareita. Liikkeeseen viemisessä olisi käytetty pyörä menossa vähän niin kuin vaihdossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu