Kävinpä tutustumassa Kemin uuteen intialaiseen ravintolaan. Hyvää, maukasta ja mausteista ruokaa ja nopea palvelu. Paikka on aika ahdas ainakin lounasaikaan, mutta tuo hyvää vaihtelua Kemin ruokapaikkatarjontaan. Toivottavasti paikka pysyy kaupungissa pitkään.
Intialainen ravintola
22
2297
Vastaukset
- dr intia
Kävin eilen, ei ihan halvinta (13€), mutta tosi hyvää!!
Sitä voi muuten tehdä helposti kotonakin. Tästä innostuneena kokeilin Kotikokki.netissä ohjetta siitä, miten tehdään haryana Masala -kanaa. - utelias.,..,
Mihinkäs päin kaupunkia se on avattu?
- Kebulle vai kanalle?
Siinähän se kebab kioskia vastapäätä.
- utelias...
Kerrotko ihan oikeasti osoitteen, en muista missä Kemissä on Kebab-kioski. Valtakadulla taisi olla yksi ja sitten se entistä Euromarkettia vastapäätä oleva, onko muita?
En asu enää Kemissä enkä viitsisi alkaa etsimään, kun seuraavan kerran tulen käymään - Hyvää ruokaa oli
utelias... kirjoitti:
Kerrotko ihan oikeasti osoitteen, en muista missä Kemissä on Kebab-kioski. Valtakadulla taisi olla yksi ja sitten se entistä Euromarkettia vastapäätä oleva, onko muita?
En asu enää Kemissä enkä viitsisi alkaa etsimään, kun seuraavan kerran tulen käymäänKauppakadulla eli Stadin chilija kebab -paikkaa vastapäätä. Osote on Kauppakatu 15
- mmmmm...
Oletko varma että oli kanaa, ettei ollut koiraa tai kissaa jota tuodaan suomeen konttitolkulla, kuristettuja elukoita, kasvatettuja vain kuolemaan tuskallisella tavalla. Näyttikö se kanalta vai vaan "lihalta" ?
- Lmapaansyöjä
Kauppakatu 5 taitaa olla se osoite.
- HÄH?
No aika kaukana Kauppaktu 5:stä! Lähempänä entistä toria, tai keskussairaalaa, mutta Kauppakadulla kuitenki.
- Lampaansyöjä.
HÄH? kirjoitti:
No aika kaukana Kauppaktu 5:stä! Lähempänä entistä toria, tai keskussairaalaa, mutta Kauppakadulla kuitenki.
Niin... siis 15.
- Ratburger
Lampaansyöjä. kirjoitti:
Niin... siis 15.
Eikös siinä ole ollut jokin kahvila? Sufe vai mikä se oli...
- 5y7j5y7rku
Ratburger kirjoitti:
Eikös siinä ole ollut jokin kahvila? Sufe vai mikä se oli...
Siinä on ollut ainakin Sufe ja yksi Kiinalainen ravintola.
Sufe loppui aikoja sitten mutta Kiinalainen oli siinä vielä hieman ennen tuota nykyistä Intialaista. - Unnah Anumemah
5y7j5y7rku kirjoitti:
Siinä on ollut ainakin Sufe ja yksi Kiinalainen ravintola.
Sufe loppui aikoja sitten mutta Kiinalainen oli siinä vielä hieman ennen tuota nykyistä Intialaista.Eli, vahinko on pantu kiertämään. ;)
http://g.co/maps/bqypw
- Uudestaan sinne
Mekin kävimme syömässä Kemin intialaisessa ja oli tosi hyvää. Kana kormaa miedosti maustettuna, mangolassi juomaksi ja lämmintä naan-leipää, nam! Kemin ravintolatarjonnassa on ollutkin vikana yksipuolisuus. Aion jatkossakin syödä pitsaa, pihviä ja vietnamilaista/kiinalaista, mutta tämä tuo kaivattua vaihtelua. Toivottavasti tulee vielä kreikkalainen ravintola Kemiin.
- rätttt
huhuh juu syökää itämaista ruokaa ,syötte rottia,suomeen tuodaan satoja tonneja rottia ja muita jyrsijöitä, syötetään suomalaisille etupäässä pitsan päällä,,,,,nam hyvää mausteita,,,,,
- 2135rr
PerusKemiläinen ajattelija.
- 12348
www.grekkos.fi
- lapin tyttö
Haettiin kotia sieltä...ei kyllä ollu niin hyvää, kuin olen intialaisissa ennen syönyt. Leivät eivät olleet tuoreita ja kastiketta suhteessa lihaan todella runsaasti....Oli kyllä sunnuntai kun haettiin, mutta pitäis kyllä aina tulla tuoreet leivät mukaan...Kreikkalainen oli kyllä erittäin hyvää!!! Tuoreet ainekset ja leivät!!
- Työnorjassorro
Älää nyt aisasta liikaa keskustelko:o Alkaa kommareilla vielä harmaan talouden peikot mielessä kummittelemaan.
- one asiakas
9€ Lounasbuffet........Aivan mahtavia salaatteja, löytyy Myös kasvisruokaa ja moussaka vaan on niin hyvää!
- a la vai menusta?
?Moussaka pääasiassa Kreikkalaista (Lähi-itä) ruokaa. Kävit siis Krekkoksessa syömässä.
Intialaisesta ainakaan saa, jos saa nii on kokilla menny maat ja mantereet sekasi ruoan suhteen?
Jos moussakan söit, nii mitähän lihaa mahtoi olla - Saara.M
One asiakas....
Tarkoitatko se kreikkalainen ravintola?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351432
- 1101193
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261023Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89974Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99823
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644