Millaisen naamiaisasun valisisit sinkkunaamiaisiin?

Tämä on piilopsykologinen testi. Jos saisit kutsun sinkuille suunnattuihin naamiaisiin, millaisen naamiaisasun pukisit päällesi?

*ihmettelee miksi nykyään järjestetään niin harvoin naamiaisia*
24236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

No minä aloitan. Haluaisin toteuttaa pikkutyttöaikojen sadunhohtoisen haaveeni pukeutua prinsessaksi. Ehdottomasti pitäisi päähän laittaa myös tiara, sellainen tekotimanteilla koristeltu. Ja pitkä prinsessamallinen mekko.

Äänestä

Pukeutuisin ehkä Pocahontasiksi, se varmaan sopis mulle.
peppi Pitkätossukin tuli mieleen mut se on liian lapsellinen.

Äänestä

Jokin keskiaikainen työläisnainen voisi olla kiva, tai satukissa.

Äänestä

Marlene Dietrich. Frakki, silinteri ja savuke pitkässä imukkeessa.

Äänestä

Sammakoksi :DD

Äänestä
  • Ahaa, sinulla taitaa olla taka-ajatuksena että kävisin pussaamassa sinut prinssiksi.

    Äänestä

  • mssawo kirjoitti:

    Ahaa, sinulla taitaa olla taka-ajatuksena että kävisin pussaamassa sinut prinssiksi.

    niiii, ainahan sitä voi yrittää.Tosin,olen kyllä todella kiintynyt sammakkolampeeni joten älä laita pahaksesi jos käyn uiskentelemassa myös prinssin muodossa lammellani:D

    Äänestä

Joko pukeutuisin sellaiseksi entisajan hovimestariksi, frakki päällä, monologi silmällä ja povitaskussa antiikkinen taskukello tai entisajan herrasmieheksi, frakin, kävelykepin ja silinterihattun kanssa.

Äänestä
  • eikus perhana meni sanat pieleen meinasin siis monokkeli

    Äänestä

No tietysti kissa: korvat, pitkä häntä, viirusilmät nenä ja viikset naamalla, päällä mustat bilevaatteet. Kehräisin tai sähisihin, mutten kissatappelisi ;-)

Äänestä

Jaa a vois the incredible hulkin asu passata aika hyvin. Eli sillä menisin.

Äänestä

Pukeutuisin kissaksi!

Äänestä
  • Mulla ois yks kärppämäinen olento! Nukkuu just tuolla tassupedissä

    Äänestä

  • yöhiiri kirjoitti:

    Mulla ois yks kärppämäinen olento! Nukkuu just tuolla tassupedissä

    Voisiko sen mahdollisesti värjätä blondiksi?

    Äänestä

Tiukat nahkahousut ja kaulapannan. Eikä muuta.

Äänestä

Olisin kaksoisolentoni eli nuori M. Monroe - siis Mike.

Äänestä

Minä olisin Näkymätön Mies ja jäisin kotia. Ellen sitten keksisi näkymättömyyslaitetta, jolla voisin seurata touhua sivusta.

Jos sitten joku kuitenkin näkisi ja tulisi häiritsemään, niin minulla olisi näkymättömyyskentän alla vara-asuna:
http://www.nefariousfilms.com/Images/Monsters/alien23.jpg

Äänestä

Naamiaisiin menisin omana itsenäni, koska mua on kuvailtu lauseilla;
- oot ihan naurettava pelle
- mitkä kanootit sulla on jaloissa, onko niillä kiva laskee koskee
- ota nyt jo toi vappunaamari pois naamaltas
- nauraahan sulle naurismaan aidatkin
- sulla on karsee perunanenä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mssawo kirjoitti:

Tämä on piilopsykologinen testi. Jos saisit kutsun sinkuille suunnattuihin naamiaisiin, millaisen naamiaisasun pukisit päällesi?

*ihmettelee miksi nykyään järjestetään niin harvoin naamiaisia*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu