Seiskalehti se maksaa jopa kymppitonnin mojovasta uutisvinkistä...
Maantiemetsästys ja Lappi, oma laki?
rajakurvarit valikoi
9312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uutisvinkhein antajat häipyvätten ylheensä jälkiä jättämäti.
Niin se rehellinen etelänjätkä tekkee, mitä nyt polkasee pari aslakan tyärtä paksuksi ennen paluutaan Espanjaan...
Sopulilaumassa kuhisee?
Jovain kerran oli eläkeläis konstaapeli poliisi poikansa kanssa metsällä.Eläkeläinen seisoi tiellä haulikkonsa kanssa ja poika vähän kauempana ja jäniskoira ajatti pupun tielle johon eläkeläinen ampui jänösen.Itse olin juuei tullut autolla ko paikkaan ja jouduin odottelemaan jotta saivat raadon pois tieltä.No mikä on opetus vitut (pilluako) poliisitkaan välittää lain noudattamisesta.AAAAMEN
Voi kunka me taas poljima etelän vaimoja levillä nyt ruskan aikhaan. Kyllä sitä taas jaksaa enslumille asti ko tytöt tullee porukalla "hiihtelheen". Sanovat että on se jännä tämä pohjosen "korkeanpaikan leiri" ko estot häviää täysin.
höperöt ne unissaan höpöttää vain höpöttää
ja Lapin Kansakin kuin kusi sukassa ....
lappi on aina ollut HERROJEN paratiisi, ne on saanu ryypätä, mettästää, vierastaa vapaasti, ko net luulee että laki loppuu Rovaniemelle. Tai niin net ainaki luuli säätäneensä.
Säätövirhe?
http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/lapin-kansa-yritysneuvos-yritti-lahjoa-salametsastyksen-silminnakijan/915211
on niitä salametsästäjiä joka puolella ja autosta ampujia myös.kaiken huippu on kun koiralle laitetaan tutka että juoksee metsässä ja itse ajelevat autolla katselemassa.eiköhän sen verran voisi kuntoilla samalla että kaljamaha laskisi.