http://www.aijaa.com/v.php?i=002218868715.jpg
(Italia: huippumalli Noemi Letizia)
http://www.aijaa.com/v.php?i=009828868716.jpg
(Suomi: BB-Henna)
(Italia: huippumalli Noemi Letizia)
http://www.aijaa.com/v.php?i=009828868716.jpg
(Suomi: BB-Henna)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Noemi Letizia :-)
Kiitos feikki :-) olen samaa mieltä
Jutellaan.
Kuvat eivät ole tasa-arvoisia. Toisessa hirveä asento, rumasti värjätyt hiukset ja tapposaappaat sekä rumemmat bikinit/alusvaatteet. Mutta malli näyttää muutenkin solakammalta.
Eihän näitä kahta naista voi verrata suoraan toisiinsa.
Jos käytettäisiin urheilutermejä niin toinen on luonnon lahjakkuus ja toinen pyörätuoli vammainen.
Mutta kovalla työllä ja muokkaamalla omaa ulkonäköään henna on päässyt liki tämän mallin tasolle.
Eivätkö naiselliset muodot vetoa sinuun?
"Huippumalli"? Silvio Berlusconin rakastajatar, eihän tuo taida olla tunnettu mistään muusta?
Hyvännäköinen nainen, mutta malliksi liian lihava (mikä sanoo enemmän mallimaailmasta kuin naisen lihavuudesta).
Liian lihava?
Mitä vielä...
"Lihava", jos ihanne on tämä:
http://www.smh.com.au/ffximage/2007/09/14/skinny_lead_narrowweb__300x449,0.jpg
Mallina tyttö siis ei pärjäisi...
Noemi Letizia on hoikempi. Yleensä se tarkoittaa kauniimpi, kuten myös tässä tapauksessa. Kumpikaan ei ihan minun tyyppiäni ole, mutta Noemi enemmän. Hänet voisin ulkonäön perusteella mielelläni ottaa jopa vaimoksi. Hennaakin panisin.
Onko poikamainen vartalo kauniimpi miesten (tai ainakin sinun) mielestä?
Mistä lähtien läskit ovat naisellinen piirre? Onko tuo jotain mitä lihavat naiset toistavat itselleen mantrana? Olen paksukainen eli naisellinen... :P
Rinnat ja hyvä pylly pitää olla. Mutta ei mitään ylimääräistä läskiä. Noemin kroppa on oikein kiva. Naama ei ole ihan tyyppiäni.
Hennan ulkonäössä on vähän enemmänkin puutteita, siis minun mielestä.
Molemmat ovat kauniita, mutta enemmän huomasin kyllä tykkääväni Noemista kuin Hennasta.
hennan liian tyrkky olemus ei oikeen vetoa. just toi että hiuksetki kahdella eri värillä laitetut oikeen huokuu olemusta: "onhan tää tarpeeks räikee, huomaattehan mut".
tolla italialaisella taitaa olla aika vähän meikkiä. vartalo on pidetty kunnossa urheilemalla ja varmaan muutenkin hyvillä elämän tavoilla (hehheh jalat ja persehän siinä kunnossa pysyy ku joutuu kuitenki aina ratsastamaan ku berlusconi on niin vanha ettei ite jaksa ähkiä hahaa ). nii ja sit toi naama on luokkaa klassisen kaunis samoin myös hiukset.
eli voiton vie italialainen pistein 10-6.
ps kyllä toi hennaki toki saa alapäässä veren kiertämään :)
Noemi Letizia on kuvassa luonnollisempi, herkempi ja kauniilla tavalla vaatimattomamman oloinen. Olemuksessa on myös sisäistä kauneutta.
Henna taas tyrkympi ja pissismäisempi, ettei tuollaista kestäisi 5 minuuttia seurassa.
Noemin ottaisin näistä kahdesta, mutta mitä lieneekään sitten oikeasti ihmisenä. Ammatilaisena osaa varmasti teeskennellä tunnetiloja poseerauksia varten.
Toi alempi henna on vi..tun ruma. en koskis tikullakaan. Täys idiootti koko ämmä.
BB Henna kun lihoo 20kg niin on just niinku yks tukiainen. Myös tuo teko hymy ärsyttää. Letisia taas on luonnollisempi, mut toi sen suora pitka vaalea tukka ei oikeen istu tohon pipoon.Ehkä kiharaa ja vähän väriä tohon tekis terää.Sit näyttää,että hiukan römpsä roikkuu, pitäis saada etu kuvaa myöskin. Ei nää oo ihan kumpikaan mun tyypiä,mut ehkä se nyt kuitenkin kallistuu tohon Hennaan.