Onko kyseessä kuulantyöntäjä-kiekonheittäjä Haapakoski ?
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2011101214560011_ur.shtml
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2011101214560011_ur.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
melko lehmä tuo pirjo ruutu."kesäkuussa haettu työpaikalta" mies pääsi heinäkuussa armeijasta.älytöntä mustamaalaamista!
Haloo ja herätys! Siis onko kuulantyöntäjä-kiekonheittäjä tämä sama dopiongrikkomuksen tehnyt tyyppi?
Jos on, niin kuulatyöntäjä-kiekonheittäjä RH on tasan tarkkaan tiennyt mitä testistä kieltäytyminen merkitsee. Samalla hän on tiennyt tasan tarkkaan mitä testiin suostuminen olisi merkinnyt. (=käryä)
Se ATD:n suorittamasta mustamaalaamisesta. Kukahan tässä tapauksessa on lehmä ja ennen kaikkea idiootti?
Kaiketi tässä on kuitenkin se mahdollisuus että kyseessä on joku aivan toinen henkilö kuin yleisurheilijana (junnuna) tunnettu Reima Haapakoski. En tosin hevillä usko että ATD viitsisi haaskata resurssejaan tavis-saappaanheittäjän testaamiseen.
on ilmeisesti sama henkilö joka on joskus juniorina harrastanut heittolajeja mutta lopettanut niiden parissa toimimisen jo vuosi(a) sitten. oli käynyt paikaltaan heittään yhden heiton jossain tapahtumassa tuuraten jonkun joukkueen loukkaantunutta jäsentä ja saanu kanssa heittäjien leuat loksumaan ja noin parin viikon päästä siitä eteen päin juhannuksen aiokoihin oli miestä ilmeisesti "saapasväen" toimesta ruvettu "etsintä kuuluttamaan" mutta armeijasta juhannuslomalla ollut nuorimies oli ilmeisesti ollut jossain hunningolla;-)
Tilastopajassa:
http://www.tilastopaja.org/db/fi/atm.php?ID=9473&Season=2011
17m kuulantyöntäjä ja 54m kiekonheittäjä sekä lukemattomia ikäkausisarjojen SM-mitaleita. 2010 viimeiset ja parhaat tulokset kiekosta sekä kuulasta.
Tää ei siis ota kantaa siihen onko kuula-kiekkomies-Haapakoski sama vai eri persoona kuin saappaanheittäjä-Haapakoski.
Kyllä on tasan sama nivalainen heittäjä/kuulantyöntäjä. Oli joskus muka nivalan toivo mut täydeksi pelleksi osoittautui lopulta. Sääliksi käy.
Hyvä urheilija oli.
ETenki nuorena tosi kova ja aikuisena myös tosi hyvä.