"Eniten miehille tehdään juuri luomien poistoja iholta, mutta yhä useampi käy laitattamassa otsaansa ryppyjä poistavan botox-ruiskeen. Sileä otsa on monelle työssä käyvälle tärkeä asia.
Myös silmäluomia korjautetaan entistä enemmän. Roikkuvat yläluomet ja pullottavat alaluomet ovat etenkin keski-ikäisten ongelma. "
http://www.hs.fi/kotimaa/Yhä useampi mies hakeutuu kauneusleikkaukseen/a1305547319482
Kyllä miehillä on nykyajan kilpailuyhteiskunnassa tarvetta olla myös hyvännäköisiä.
En tosin suosisi noita hoitoja, vaan käyttäisin sellaisia hoitoja, jotka oikeasti parantavat ihoa pysyvästi, kuten ihonkuorintaa, joka poistaa ryppyjä, mustapäitä, ja tasoittaa ihoa. Botox ei paranna mitään, on kallista, ja sitä on otettava uudelleen muutaman kuukauden välein. Tulokset ovat toki nopeita, mutta eivät pysyviä. Ihonkuorinnan tulokset ovat taas hitaita, mutta halpoja ja pysyviä. Ihonkuorinnalla pystyy myös usein pienentämään nenää.
HS:Yhä useampi mies hakeutuu kauneusleikkaukseen
15
177
Vastaukset
- Paineita on
Mutta ei ole pakko mennä mukaan.
Tiesitkö että ihmiset pystyvät arvioimaan toisen ihmisen iän melko hyvin pelkän parin sekunnin kuvan vilautuksella? Toinen merkittävä juttu on se, että rypyt eivät niinkään vaikuta iän arviointiin, kuin kasvojen ääriviivat ja hiukset, etenkin hiusraja. Kun ihmisille näytetään vain keskiosaa kasvoista, niin arviointi vaikeutuu huomattavasti.
Miten se sinun projekti hiustesi kanssa sujuu?"Tiesitkö että ihmiset pystyvät arvioimaan toisen ihmisen iän melko hyvin pelkän parin sekunnin kuvan vilautuksella? Toinen merkittävä juttu on se, että rypyt eivät niinkään vaikuta iän arviointiin, kuin kasvojen ääriviivat ja hiukset, etenkin hiusraja. Kun ihmisille näytetään vain keskiosaa kasvoista, niin arviointi vaikeutuu huomattavasti."
En, teen itsekin virheitä iän arvioimiseen suhteen kuvien perusteella. Kyllä nuorillakin miehillä saattaa hiusraja olla vetäytynyt. Itse olen ainakin huomannut nettideiteissä kun olen miehien kuvia katsonut, että ne parhaat miehet ovat säilyttäneet tukkansa täysin vielä 30-vuotiaina, sellaisilla on usein koulutuksena maisteri tai tohtori, ja tienaavat hyvin.
"Miten se sinun projekti hiustesi kanssa sujuu? "
Ihan hyvin. Nämä vahvat B12-vitamiinitipat mitä olen ottanut viime aikoina käyttöön, toimivat. Annostus on jotakin 5-10 mg päivässä. Ravintolisämyyjä sanoi että nämä aiheuttavat joillekin pahempia oireita, mutta totesin vaan, että jos aiheuttaa, niin sitten on terveydessä paljon korjattavaa.
Hamilton-Norwood asteikoilla oli viime vuonna itselläni Type III Vertex, nyt on enemmän Type II, eli ongelmia hiusten suhteen ei ole enää.
- violet.
Pahasti purentavirheellisten tai muuten ruman kaluston omaavien soisi korjauttavan myös hampaansa. Suomalaisilla miehillä on usein todella karmean näköiset hampaat.
Useinhan sanotaan että sisäinen kauneus kaunistaa, mutta itse olen sitä mieltä että ulkoinen kaunistaa vielä enemmän :)- Tuo on
niin totta. Hampaat kuntoon, pojat. Yli nelikymppisillä miehillä on jo usein tosi pahannäköiset hampaat. Tekeekö mieli suudella? Hampaat on paljon tärkeämpi juttu naisille kuin jotkut naururypyt silmissä, eiköhän miehillekin.
- trolli-ivana
Pahojen purentavirheiden korjauttaminen aikuisiällä on kyllä todella pitkä ja kivulias prosessi. Miksi korjata, jos siitä ei ole terveydellistä haittaa?
Enkä nyt tarkoita, että on etuhammas vähän vinossa (miksi tosin korjauttaa sellaistakaan??) - pahan purentavian korjaaminen tarkoittaa käytännössä molempien leukojen siirtämistä leikkauksella. - sukkero
Tuo on kirjoitti:
niin totta. Hampaat kuntoon, pojat. Yli nelikymppisillä miehillä on jo usein tosi pahannäköiset hampaat. Tekeekö mieli suudella? Hampaat on paljon tärkeämpi juttu naisille kuin jotkut naururypyt silmissä, eiköhän miehillekin.
joo näyttää noi hampaa kauheilta http://irc-galleria.net/user/Sukkero/picture/126176240
- violet.
trolli-ivana kirjoitti:
Pahojen purentavirheiden korjauttaminen aikuisiällä on kyllä todella pitkä ja kivulias prosessi. Miksi korjata, jos siitä ei ole terveydellistä haittaa?
Enkä nyt tarkoita, että on etuhammas vähän vinossa (miksi tosin korjauttaa sellaistakaan??) - pahan purentavian korjaaminen tarkoittaa käytännössä molempien leukojen siirtämistä leikkauksella.No täydellistä purentaa on vaikea saada huonoista lähtökohdista, mutta jos yli/alipurentaan liittyy ällöttävät raot hampaiden välissä tai liian ahdas leuka ja hampaat täysin vinksinvonksin joista jälkimmäinen ei ole edes pelkkä esteettinen haitta niin korjauttaisin kyllä ne.
- pepsodent-smile
violet. kirjoitti:
No täydellistä purentaa on vaikea saada huonoista lähtökohdista, mutta jos yli/alipurentaan liittyy ällöttävät raot hampaiden välissä tai liian ahdas leuka ja hampaat täysin vinksinvonksin joista jälkimmäinen ei ole edes pelkkä esteettinen haitta niin korjauttaisin kyllä ne.
Mitä sitä turhia jos tarjolla on vain käytettyjä ja/tai lihavia rumiluksia. Omasta täydellisistä ja valkoisista hampaista ei ole siis ollut mitään hyötyä.
- trolli-ivana
violet. kirjoitti:
No täydellistä purentaa on vaikea saada huonoista lähtökohdista, mutta jos yli/alipurentaan liittyy ällöttävät raot hampaiden välissä tai liian ahdas leuka ja hampaat täysin vinksinvonksin joista jälkimmäinen ei ole edes pelkkä esteettinen haitta niin korjauttaisin kyllä ne.
Niin, tiedän kyllä että purentavirheistä aiheutuu paljon ongelmia (leukanivelen kulumia, hampaiden kulumaa, niska- ja päänsärkyä, jne). Korjaaminen vaan on monen vuoden prosessi, leikkaus ei ole riskitön ja aiheuttaa pitkäaikaista särkyä. Miettisin kyllä useamman kerran ennenkuin lähtisin siihen, ellei ole ihan pakko.
- violet.
pepsodent-smile kirjoitti:
Mitä sitä turhia jos tarjolla on vain käytettyjä ja/tai lihavia rumiluksia. Omasta täydellisistä ja valkoisista hampaista ei ole siis ollut mitään hyötyä.
Ainiin, miksi pitäisi tehdä mitään ellei teinipillua ole tarjolla.
Teitä mielisairaita sossupummeja tämä ei tietenkään koske, mutta moni mies "joutuu" panostamaan ulkonäköönsä ihan jo työnsä takia. Hirviöleegot ja paskalta haiseminen ei kaikkiin paikkoihin sovi. - kuolkaa tekin kurpat
Tuo on kirjoitti:
niin totta. Hampaat kuntoon, pojat. Yli nelikymppisillä miehillä on jo usein tosi pahannäköiset hampaat. Tekeekö mieli suudella? Hampaat on paljon tärkeämpi juttu naisille kuin jotkut naururypyt silmissä, eiköhän miehillekin.
Haloo, ei tällä palstalla ole 40v AT-miehiä.
- käytetty=käytetty
violet. kirjoitti:
Ainiin, miksi pitäisi tehdä mitään ellei teinipillua ole tarjolla.
Teitä mielisairaita sossupummeja tämä ei tietenkään koske, mutta moni mies "joutuu" panostamaan ulkonäköönsä ihan jo työnsä takia. Hirviöleegot ja paskalta haiseminen ei kaikkiin paikkoihin sovi.Olet ansainnut hirviö-leegot ja paskan hajuisen miehen.
- violet.
käytetty=käytetty kirjoitti:
Olet ansainnut hirviö-leegot ja paskan hajuisen miehen.
Mun äijällä on ihan hyvät leegot.
- Tämä ei ole
kuolkaa tekin kurpat kirjoitti:
Haloo, ei tällä palstalla ole 40v AT-miehiä.
At-palsta.
- Mittailemassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847