Täällä pk-seudulla pimenevinä iltoina ryöstellään yhä enemmän juoksijoita. Kannattaa ottaa juoksulenkille mukaan pieni summan (n. 50 €) rahaa, jonka voi sitten nopeasti sujauttaa ryöstävän sompun/narkkarin kouraan. Muuten voi kuulemma tulla puukosta kuolettava pisto...
Mieluummin menetän tuon 50 € kuin hengen. Kokemuksieni mukaan rikosilmoituksen tekeminen on yhtä tyhjän kanssa ja olen antanut viimeisimmän kerran mennä "omaan piikkiin".
Muistakaa tämä.
Ottakaa rahaa juoksulenkille mukaan!!!!
13
421
Vastaukset
- gfjhfgjfg
Öö, kuka nyt lenkillä rahaa pitää mukana. Siinä saa korkeintaan juomavyöstä päähän. Missä muka tällaisia ryöstöjä tapahtuu??? Haluaisin ihan todella tieää. Vai itsekö siellä ryöväilet?
- hannu hanhen veli?
" Muuten voi KUULEMMA tulla puukosta kuolettava pisto..."
Eivät sinua kuitenkaan puukottaneet, vaikka jo KAKSI kertaa olet ryöstön kohteeksi joutunut? - Jargold
Mä vedän pataan välittömästi. Ja jatkan lenkkiä.
- juoksija30v
? öö narkkarit on tunnetusti hyvä kuntoisia vai...
Olisiko mitenkään mahdollista vain jatkaa juoksua jäämättä sönköttämään sille, Turhaan sitä lenkillä edes käy jos narkkari pärjää juoksussa.- juoksija30v
Toki otan rahaa sen 5 euroo, jos tarviikin hypätä bussiin/ratikkaan. esim. jos on paha suonenveto tms.
- Polizait
Taitaa olla aloittaja ryöstöä hautova snagu?
- juooppoputka
aki korkki kiinni
- Ostahja
jos joku juoksee maitohapoilla 8
Puuskuttaen u
Ei jaksa spurtata karkuun
Narkkaria se on helppo uhri
Siis älä juokse hapoilla
Pidä kiri herkkyys päällä- vaktantarkastaja
Tavisläskillä happoa tosiaan aklaa kertymään jo sohvalta noustessa. Helppo uhri.
- FullKeijo
Kommado-ammattijuoksija ei narkkareita tms vaahtokarkkeja pelkää. Tulkaa tänne uhoamaan niin katsotaan mistä kana pissaa. Olettaen tietysti ettei pohkeet kramppaa, jos kramppaa maksan suosiolla.
- Somppu
Minä haluta myös sinu kännykä!
- Anonyymi
juokse lujempaa, pääset karkuun.
siellä pk-seudulla naristaan turhista.- Anonyymi
Eihän siellä enää jotkut hienohelmat juokse edes ulkona, vaan sisätiloissa. Kesällä ehkä pari lenkkiä, mutta jos on alle 20 c, niin tampataan mattoa sisällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16121684Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant488459Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556145SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785772Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3144922Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294806HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.784411Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784207"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153750Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071623