Mitens olette ajatelleet juhlistaa tätä ikimuistoista päivää?
Ainakin peli ja leffajulkasuja tais tänään olla.
11-11-11
26
198
Vastaukset 26
- 111-11
Vietän 1toikkoisen päivän 1nkertaisen blondin kanssa
- 111-11
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
Jee, niin määki :)
Mut 1 juttu, et ruppee rähjäämään sit niinku viimex 1. treffeillä Sirkkalankatu 11......piti ottaa vaan 1viinipaukku ja otitkin 11 ja lähdit se 1:en juipin kaa Kakskertaan
http://www.youtube.com/watch?v=UH800q8qQsg&NR=1
:D zzy 111-11 kirjoitti:
Mut 1 juttu, et ruppee rähjäämään sit niinku viimex 1. treffeillä Sirkkalankatu 11......piti ottaa vaan 1viinipaukku ja otitkin 11 ja lähdit se 1:en juipin kaa Kakskertaan
http://www.youtube.com/watch?v=UH800q8qQsg&NR=1
:D zzyVoi yhden kerran sun juttujas.. :D
kuus kertaa ykköseen?
mites sitten ens vuonna kun on 12 12 12 ?- 11
Ai klo 11.11?
- 11
Myöhästyin...
Mitäs ikimuistoista tässä?!
Ihmisen tyhjästä nykäisemä numerosarja, jolla nyt sitten pitäisi olla jotain merkitystä?
Ihan normi päivä: yhdet treenit takana ja kahdet vielä edessä. =)Äläs nyt. Tällaiset päiväthän ovat kuin luotuja dementikkojen ja muiden huonomuististen merkkipäiviksi. Ei ole yksi eikä kaksi kertaa, kun joku nainen prinsessaunelmissaan saa itkupotkuraivarit, kun mies on unohtanut hääpäivän.
Tosin luulisi nykyisenä tasa-arvon aikakautena olevan niin, että mies voi huoletta hääpäivänään maata sohvalla katsellen urheilua ja odotellen lenkkimakkaraa, kylmää olutta ja suihinottoa. Ja jos vaimo unohtaa, niin karjaista "Perkele!" ja painua lähiökapakkaan mököttämään... (Sinun tapauksessasi salille, mutta idea ei siitä muuksi muutu.)Ratikkakuski kirjoitti:
Äläs nyt. Tällaiset päiväthän ovat kuin luotuja dementikkojen ja muiden huonomuististen merkkipäiviksi. Ei ole yksi eikä kaksi kertaa, kun joku nainen prinsessaunelmissaan saa itkupotkuraivarit, kun mies on unohtanut hääpäivän.
Tosin luulisi nykyisenä tasa-arvon aikakautena olevan niin, että mies voi huoletta hääpäivänään maata sohvalla katsellen urheilua ja odotellen lenkkimakkaraa, kylmää olutta ja suihinottoa. Ja jos vaimo unohtaa, niin karjaista "Perkele!" ja painua lähiökapakkaan mököttämään... (Sinun tapauksessasi salille, mutta idea ei siitä muuksi muutu.)"Ei ole yksi eikä kaksi kertaa, kun joku nainen prinsessaunelmissaan saa itkupotkuraivarit, kun mies on unohtanut hääpäivän. "
Sitä varten on kännykässä kalenterit ja hälytykset. ;) ..ei ainakaan meikäläinen kyllä meinaa muistaa edes omia synttäreitään (enkä kyllä edes vietä niitä mitenkään) saati naisen. X) ..lasteni synttärit toki muistan. Mut siihen se sitten jääkin. En esim aio nyt su viettää mitään "isän"päivää tms.
Muutenkin risoo tollaset pakko-muistamis-päivät joiden ainoa funktio on lunastaa muistajalle hyvä omatunto taas vähäksi aikaa...Ei päivässä mitään erikoista olekaan, vaan päivämäärässä, joka kirjoitettuna on visuaalisesti poikkeuksellinen. Se viehättää monia, samalla tavalla kuin 10.10.10 tai 12.12.12
TheOne kirjoitti:
"Ei ole yksi eikä kaksi kertaa, kun joku nainen prinsessaunelmissaan saa itkupotkuraivarit, kun mies on unohtanut hääpäivän. "
Sitä varten on kännykässä kalenterit ja hälytykset. ;) ..ei ainakaan meikäläinen kyllä meinaa muistaa edes omia synttäreitään (enkä kyllä edes vietä niitä mitenkään) saati naisen. X) ..lasteni synttärit toki muistan. Mut siihen se sitten jääkin. En esim aio nyt su viettää mitään "isän"päivää tms.
Muutenkin risoo tollaset pakko-muistamis-päivät joiden ainoa funktio on lunastaa muistajalle hyvä omatunto taas vähäksi aikaa...S'oot ykkönen theOne!
tänään jaetaan vain joko 1 ati -1 peukutuksia :D
- voiko olla
Ajatella jos jollain olisi tänään 11.11.11. vielä 11-vuotissynttärit. Täytyisi olla kyllä aikamoinen onnenlapsi.
TheOne kirjoitti:
Miten se tekisi hänestä onnekkaan..?
ajattele, jos vielä olis keskosena syntyny? tavallaan halunnu tulla ulos just tänä päivänä ... kohtalo?
temppuilija kirjoitti:
ajattele, jos vielä olis keskosena syntyny? tavallaan halunnu tulla ulos just tänä päivänä ... kohtalo?
"... kohtalo? "
Ei, vaan sattumaa johon tällä tai millään muullakaan random päivämäärällä ei ole mitääm merkitystä.
Tämä päivä on yhtä erikoinen kuin 17.3.1994. ...eli ei millään muotoa erikoinen päivä.TheOne kirjoitti:
"... kohtalo? "
Ei, vaan sattumaa johon tällä tai millään muullakaan random päivämäärällä ei ole mitääm merkitystä.
Tämä päivä on yhtä erikoinen kuin 17.3.1994. ...eli ei millään muotoa erikoinen päivä.tänään, eikä yhtenä päivänä
- voixolla
No ei nyt tarttis keskosena syntyä mutta kuten esim tässä:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/sotilaan-vauva-syntyi-yhdennellatoista-hetkella/art-1288362057792.html tänään on ykköspäivä regata itselleen uusi nikki ... hopi hopi pois puskista, heti ykkösellä
yksi päivä muiden joukossa, ei sen kummempaa
sattuu vaan olemaan perjantai ja eka työviikko takana
sen kunniaksi vähän rai rai..
mur- karvapimppa
Olisin ajellut karvat mutta eipä taida onnistua ;P
Ainakin häirikkö on pitänyt tänään taukoa, kun se oli koko viime yön kimpussani eri palstoilla.
Päivä meni vähän kuin itse edestään; osin huilatessa ja osin juhlia valmistellessa. - Niin, ja kävin hakemassa leffaliput muksuille ja heidän isälleen sunnuntaiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t931153Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️83893Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää237880- 54734
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75717Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34632- 58609
- 41580
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29557Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30555