Pikku vinkkiä tämän työpaikan saamiseen

Olen tässä työtä yrittänyt haeskella jo pidemmän aikaa, eikä oikein löydy kun ei ole paljoa työkokemusta.

Sain kuitenkin nerokkaan idean, että menen muutamaksi vuodeksi Haminan työsiirtolaan töihin jotta saan työkokemusta.

Olisiko ehdotuksia jostain pienestä rikkeestä josta saisi noin 1-2 vuotta?
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö ne tarvitse vartijoita sinne - ota ennemmin semmonen työ. Kun jos sinä olet siellä muuten, niin kehtaatko työtodistuksessa mainita. Niin, ja etenkin kun tuo nuhteettomuus on nykyään miltei jokaisessa työpaikassa tarkastelun alla.

Joo. Vieläkö ne sakkoja muuntaa....

Äänestä

Haha. Ei ne vankilat oikeasti ole niin kivoja paikkoja mitä netin huutelijat sanovat.

Jos oikeasti tarvitset työkokemusta niin korotetulla työmarkkinatuella saa harjoitella niin paljon kuin haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NC kirjoitti:

Olen tässä työtä yrittänyt haeskella jo pidemmän aikaa, eikä oikein löydy kun ei ole paljoa työkokemusta.

Sain kuitenkin nerokkaan idean, että menen muutamaksi vuodeksi Haminan työsiirtolaan töihin jotta saan työkokemusta.

Olisiko ehdotuksia jostain pienestä rikkeestä josta saisi noin 1-2 vuotta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu