ostin kaupasta pussin nuudeleita. niiden käyttöohjeessa on että pitäisi keittää 2,5dl vettä kattilassa. minun kattila on kuitenkin likainen ja äiti tulee tiskaamaan ja siivoamaan vasta huomenna.
mietin vain sellaista, että voisiko sen veden keittää vedenkeittimellä? jos voi, miksei sitä ohjeessa ole mainittu.
kiitos asiallisista vastauksista jo etukäteen!
nuudelin valmistus?
9
17381
Vastaukset
- yrkkistä !
Jos on provo, niin todella heikko. Ei voi olla maailmassa semmosta ihmistä (paitsi ex mieheni) joka ei osaa edes nuudeleita keittää ja oottaa että äiti tulee tiskaamaan ja siivoamaan.
- Anonyymi
Voi hellanlettas
No ei voi kyllä olla maailmassa sellasta ihmistä joka tulee julkiselle sivustolle jauhamaan p*askaa ex-miehestään ja muista, vieläpä tuntemattomista ihmisistä.
Sä et tunne ap:tä etkä hänen ikäänsä, tilannettaan yms.
Ja jos tunnet vielä jotain negatiivista ap:tä kohtaan, voit sen ihan asiallisisestikin sanoa. Ihan niinku vink vink kannattaa ottaa mallia muista vastauksista.
- Joulutonttu
Moikka,voit keittää veden vaikka munankeittimellä ja kaadat sen kuuman veden nuudelien päälle, annat kypsyä n. 15 min.välillä käyt vähän pyöräyttämässä niitä.Ei tarvi kiehua ktn makaroonien.Siis nuudelit kippoon ja kuuma vesi päälle.Anna Äidille Joululahjaksi nähtäväksi Sinun itse siivoama huusholli ja tarjoa hänelle siivoamisen sijasta TORTTUKAHVIT.
- Nuudeli :)
joo oon 11.v ja tein ite nuudeleita eka kertaa laitoin mausteita, enkä tarvii maman lupaa, laitoin ihania mausteita ja siitä tuli ihanan mausteinen (olen maustehullu).
- 23
no sillälailla, annetaans tyttöjen kokata rahassa, oppivat kukin ajallaan ruuanlaittoon. Kiva on aloittaa nuudelin keitosta. Minun tytärtä ei meinannut keittiöön saada alkuun kun pelkäsi palovammoja.. nyt jo sujuu sekin!
Nuudelien kanssa helppo lisuke lapsen tehdä on kanasuikaleet, ja herkkusieniviipaleet niin on jo melkein kokonainen ruoka.. - MUUMIMAMMELI
Hei mikset itse voi siivota? Kannattaa alkaa harjoitella omatoimisuutta niin ehkä selviät elämästä paremmin! :)
- Anonyymi
No toki voi kiehauttaa veden keittimellä ja kaataa nuudelien päälle, anna hautua muutama minuutti ja nauti.
- Anonyymi
Oletko todella noin avuton, jos äitees tekee noi hommat käske sen opettaa edes astianpesu. Sulla on varmaan kaikki tietokoneet kato niistä mamselli.
- Anonyymi
Ei niitä nuudeleita keittää tarvitse, rouskuttelet vaan menemään ja mausteet perään. Sulla on kattila, tsiisus?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998