Joululahja poikaystävälle?

hasnu

2

193

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pohdintaa.

      Todella vaikee sanoa yhtään mitään, kun et kerro mistä poikaystäväsi tykkää, millainen hän on, minkä ikäinen hän on. Oma poikaystäväni tykkää kaikesta autoon ja kasvien hoitoon liittyvästä, joten ostin mulletoi.comista hänelle kahvinkeittimen autoon (Tämä oli toivomus) ja posliinisen yrttienkasvatusalustan ja kynsikkäitä olen tekemässä.
      Sinä tunnet poikaystäväsi parhaiten. Mitä jos tekisit hänelle jotain? Vaikka villasukat tai kaulahuivin? Hän varmasti arvostaa lähes mitä tahansa mitä vain hommaat, miehet yleensä tykkää käytännöllisistä ja hyödyllisistä lahjoista.

    • parhaat lahjat

      Ihan oikeesti naiset unohtakaa ainakin ne kravatit, kalsarit, mukit jne "typerät lahjat". Jouluna ei tarvii oikeesti -ostaa- mitään. Ite olisin ainakin niin helvetin mielissäni, että jos tyttö oikeesti ajattelee mitä ostaa eikä vaan mene kauppaan ja osta jotain "tää on niin hauska muki, kun tässä lukee THE BOSS"-juttua.

      Ite nautin seksistä, niinku miehet yleensä. Kuuntele sitä ja sano vaikka jouluaattona, että illalla saa toivoa ihan mitä haluaa tai sitten vaan annat kortin jossa kerrot, että mitä aiot tehdä. Tai tosiaan yrität tehdä jotain itse muuta. Ite ainakin arvostan ajatusta enemmän kun sitä rahamäärää, mitä lahjaan menee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      30
      5740
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      34
      5203
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      29
      2954
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2424
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2108
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      2058
    7. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      35
      1842
    8. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1677
    9. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1661
    10. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      35
      1594
    Aihe