Saapas nähdä mitä uutta tuleman pitää. Viime kerrallahan jo saimme nähdä sen, kuinka Mannerheimin ristinritarit, jotka oli haudattu oli korvattu ruskeanreiän ritareilla.
Itsenäisyysjuhlat, teemana tasa-arvo
3
52
Vastaukset
Onko? Oletko saanut kutsun?
Kyllä se vaan on hyvä ettei niitä kertaalleen haudattuja enää kuskattu juhlakaluiksi. Aikamoisia seinäruusuja olisivat olleet ne.
Homot ja homous ovat tosiaan olleet otsikoissa tänä syksynä, ja keiden ansiosta... Joku persusetä käytti sanontaa "yhteiskunnan pakkohomottaminen", mistä täytyy sanoa, että ihan osuvaa itsekritiikkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897189- 353811
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082306
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401789