Mistä aihepiireistä haluat parisuhteessa keskustella

Parisuhteeton

mieluiten?
vähiten?

Tyyliin: kotiaskareet, politiikka, musiikki, toisen harrastukset, omat harrastukset, kaverit, muiden ihmissuhteet, oma parisuhde, tv-ohjelmat, julkkikset, ihannenanainen/ihannemies, facebookin tapahtumat, tiede, taide jne.

10

142

Äänestä

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ~cissi~

      Ihmisten, jotka on intiimisuhteessa toisiinsa, ei pidä puhua keskenään kuin ihan välttämättömät. Jos ihan pakko noista valita niin politiikka. Missään nimessä ei pidä keskustella kotiaskareista.

      • Sinulla on sitten hyvä peräpää. Kyllä.


    • Eipä ole ikinä käynyt mielessä listata aiheita parhausjärjestyksessä. TIetysti jos tuo on kava kertoilemaan ihannemiehestään ja se en ole minä, niin kyllä se varmaan vituttaa asteikon kylmemmän pään kympin verran, jos vertaan vaikka siihen pikku sanan vaihtoon, jossa todetaan kuin se uusi kahvin keitin tekeekään parempaa kahvia.

    • mietiskelijäN.

      Mahdollisimman vähän puhetta= hyvä parisuhde. Pysyy tuoreena ja seksi maistuu.

      • Tätä ei voi muutakuin kompata.


    • auts

      luullakseni nainen hoitaa pulinapuolen kavereidensa kaa, mies taas pelailee pelejä ystävineen. mies haluis jutella syvällisiä kumppaninsa kans mut nainen tahtookin lenkille ja kaupoille!

    • Mieluiten keskustellaan rakentamisesta/sisustamisesta ja puutarhanhoidosta, sekä autourheilusta, eli yhteisistä harrastuksista.

      Kummankin omat harrastukset, työ, poliittinen näkemys, tiede, taide on siellä häntäpäässä. Julkkikset toki kaikkein viimeisimpänä.

      Ja sen jälkeen kun sovittiin, että minä hoidan meidän sijoitussalkkua ja vaimo käyttökassaa(saan kyllä viikkorahaa) niin ei ole kyllä tarvinnut kertaakaan keskustella rahastakaan, että se on kyllä tällä hetkelle se vähiten keskustelua aiheuttava asia.

    • neiti onnellinen

      Mieluiten tv-ohjelmista, tutuista ja kotiaskareista
      vähiten: politiikasta ja tieteestä ja taiteesta

    • Menee tohon samaan kuin Relalla, eli eniten varmaan yhteisistä harrastuksista ja kiinnostuksen kohteista.
      Remonttihommista, sisustuksesta, puutarhasta, maa- ja metsä-asioista. Tulevista matkoista tai matkahaaveista. Luontohavainnoista.Perjantaisin tulee eniten katsottua yhdessä telkkaria, joten jostain ohjelmista myös, silloin. Ai niin, yhteisistä tutuista ja niiden suhteistakin aika paljon.
      Kotiaskareista ei niin mielellään, mutta pakkohan niistäkin on :D. Politiikasta ei sen enempää kuin: "ketä äänestät? Ai sitä? Hullu! Älä kerro enempää" Tieteestä saan joskus kuulla luentoja, ne lakkaavat vasta, kun haukottelen tarpeeks monta kertaa :P Musiikista joskus, miehellä on kyllä vähän kehittymätön musiikkimaku.. :P
      Taiteesta joskus, siinä taas mies alkaa haukotella..

      Vähiten: politiikka, ihannenainen/mies, julkkikset ja oma parisuhde (tai no joskus, mut sit menee jo aika huonosti..)

    • Mulla ei oikeastaan ole aihetta mistä en voisi jutella. Joistain asioista vaan ei tule jostain syystä juteltua niin paljon, kun toisista asioista. Johtuu varmaan siitäkin, ettei kaikkeen ole mielenkiintoa, eikä tietoa kaikesta.

      Emminä oikeen osaa pistää mihinkään järjestykseen asioita mistä juttelisin mieluiten. Ehkä ne omat arkiset kuviot on niistä mistä eniten tulee juteltua. Joku irrallinen asia sitten joskus puhututtaa ja yhdessä funtsitaan miksi mitäkin ja parannetaan maailmaa meidän näkövinkkeliä mukaillen.

      Miehellä on enemmän niitä aiheita mistä se ei halua tai jaksa jutella, kun mulla.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 67
      1305
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      612
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe