Miksi niin monet miehet haluaa naimisiin?

^Otsikossa se kysymys jo tuliki :) Eikö olisi paljon mukavempi nauttia vapaudesta ja vaihtelusta naisten suhteen?
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Faija sanoi aikoinaan, että on sitä hyvä kerran kokeilla, että tietää, millaista on olla aviossa.

Äänestä

Musta naiminen on siinä mielessä lepsoo, että se vakauttaa elämää; eli siis kaikki tötöily jää taakse ja voi keskittyä muihin kuin itseensä.

Jotenkin näin.

Äänestä

Ei avioliitto ole sille mikään este, ei edes hidaste. Sormuksen kans olevalla ukolla sitä vasta vientiä onkin.

Äänestä
  • Olen tehnyt poikkitieteellistä taiteentutkimusta samasta asiasta. Sormus vasemmassa nimettömässä kävisi paljon parempi flaksi. Sitä paitsi silloin kimpussa ei olisi seurustelua haluavat vaan yhtä yötä kärttävät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hf-p kirjoitti:

^Otsikossa se kysymys jo tuliki :) Eikö olisi paljon mukavempi nauttia vapaudesta ja vaihtelusta naisten suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu