Olen kova leivänsyöjä, en kerta kaikkiaan voi pitää näppejä erossa leivästä joka on suusi hh pommi. Kertokaahan onko mitään järkeä vaihtaa leipä vvh leipään? Kalliimpi se ainakin on mutta hh näyttäisi olevan rutkasti vähemmän. Paljonki vhh leipää voi syödä pvä:ssä?
Lähteekö paino alas jo pelkästään tästä vaihdosta? Muuten syön suht normaalisti hh välttäen, mutta leipä.... argggg..........
En siis ole tapa-uskollinen karppaaja, vaikka vuosia vuosia sitten laihdutinkin kymmeniä kiloja vhh (en vain tiennyt että se on ns.karppausta, vaan ihan oman aivojeni pähkäilyn tulosta :) syön siis kaikkea, tosin; maalaisjärkeä käyttäen. :)
leipä
leipääntynyt :)
1
209
Vastaukset
- -20kg
Leipä kannattaa vaihtaa karppileipään jos ei kerran voi olla ilman ei sitäkään kannata syödä kuin pari palaa päivässä. Mikäli saat hiilarit pudotettua tuonne n.50g/vrk nii paino lähtee putoamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3842322- 581691
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1711435Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771209- 87980
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67979Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33953Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-119946Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12906K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8876