Edelleen jatkuva syksy alkaa tosissaan risomaan.Vettä tulee ja pimeää on.Ainakin täällä lounais-rannikolla.Suomi on muuttumassa sää tiloiltaan Iso-Britanniaksi.
Nyt tämä
Macho90
798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eipäs, vaan talvisateiden ilmastoksi. miten selität viimekesän helteet? ne ei ole britanniassa tyypillisiä.
Kesäsateet todennäköisesti lisääntyvät myös mikä viilentää kesiä jatkossa.Aurinkoiset päivät täten vähenevät.
Parhaat mahdolliset talvikelit, nyt 9 en kaipaa yhtään lunta vielä - helmikuussa pari senttiä lunta ja pikkupakkanen ok.
Täyttä paskaa tämä on.En ymmärrä miten joku voi tykätä.
Kerrostaloissa katot vuotaa. Ainakin omassani ja yhden sukulaisen talossa täällä Helsingissä. Kattojen vedeneristys tulee testattua tänä talvena.
Lämpötila vuodenaikaan nähden täysin normaali.
Jos et usko niin katso täältä:
http://www.worldweather.org/061/m061.htm
missä? sinä et tiä näistä mitään! plus kelit päivän ylimpänä ei oo normaalia edes hgissä tähän aikaan.