Minuun v. 2005. Aika pitkä aika..
Koska sinuun on viimeksi ihastuttu?
tavis taapertaja
49414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
En tiedä kaikkia mahdollisia ihastumisia, enkä ajankohtia. Se minkä tiedän, siitä on muutama vuosi aikaa. Se oli myös molemminpuolista ihastumista.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3191074
Tuommoset ihastumiset on varmaan menneet ohi mun ymmärryksen sen jälkeen, kun itse ihastuin ja sain ihastumista osakseni, ihastukseni kohteelta. Nyttemmin menee aikalailla herkemmin vielä ihastumiset ohi, koska omat ajatukset ei ole auki ihastumiselle. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=7y3hUV4qAek&feature=related
Kai noille ihastumisillekin pitää olla tietyllä tapaa avoin, huomatakseen ne?
eilen.....
Kuulemma joka päivä uudelleen.
Olen kuullut tuon saman monesti ennenkin. Kunhan ihmettelen, miten täyden lasin voi täyttää uudelleen tyhjentämättä sitä välillä?
No kun se wttuuntuu muhun täysin välissä niin meneehän se muki nurin :D
Ihminen on hyvä unohtamaan - muutenhan riittäis pelkät muistelot - hyvästä viinistä, parhaasta panosta, laskuvarjohypystä.
En minä silti sanoisi, että minun ihastumisen- tai rakkaudentunteeni mihinkään häviäisi edes riidan aikana. Jos häviäisi, niin minähän jakaisin lusikat joka riidan yhteydessä.
No niinhän ne ylensä riittävätkin. En minä ainakaan ole tuntenut tarvetta mennä toistamiseen naimisiin, hypätä laskuvarjolla tai mennä katsomaan jotain nähtävyyttä. Eikä sekään, että jatkuvasti tekisi mieli vittua ja viinaa johdu unohtamisesta. Ennemminkin päinvastoin.
Miksi kokea jos samaan pääsee pelkällä muistamisella? Tarkoitan et kupin ei tarvitse välillä tyhjetä - riittää et sitä vain ei ajattele tai "unohtuu". Mieleen palautuminen - uuden ryypyn tai rakkaan näkeminen aamulla palauttaa muistin ja kas - olen taas ihastunut. Tarve voi olla muisto, mutta muisto ei vain ole riittävä - pitää taas kokea. Tai sit jokainen kokemus on ainutkertainen emmekä edes voi muistaa - mut edelleenkään kupin ei tarvitse tyhjentyä.
Ehkä se ihastuminen on jotain uuden löytämistä ja oivaltamista toisesta ihmisestä? Mä ainakin joskus ihastun kumppanissa johonkin uuteen piirteeseen, uuteen tai jotenkin jo unohdettuun kivaan ominaisuuteen.
Joskus joku vanha ihana piirre on jostain syystä hautaantunut muistin perimmäiseen nurkkaan ja sitten yks kaks jossain tilanteessa se taas nostaa päätään. Ainiin, tosta sun ominaisuudestasi tai piirtestäsihän mä aikoinaankin tykkäsin ja siellä se on vieläkin hiljaa mutta voimissaan olemassa. :-)
Joskus se uudelleen ihastuminen on niinkin simppeliä, kun vaikka ihanat silmät tai joku ele ja liike. Arjen hötäkässä niihin ei ehkä kiinnitä kaikenaikaa huomiota. Huomio on keskittynyt johonkin muuhun. ja sitten yhtenä iltana sä rauhoitut siihin kultasi eteen ja katsot silmiin. Kasvoihin ja huomaat taas, ai että miten ihanat sun silmäsi onkaan. olin jo unohtanut hötäkässä miten kaunis sä olet ja sun piirteesi.
Ihan jotain tommostakin se uudelleen ihastuminen voi olla. Eli ei lasi välttis tyhjene, mutta se lasi unohtuu jonnekin hetkeksi. Ja taas sen lasin löytää mentyään siihen unohdettuun tilaan.
Siks onkin omat lusikat het valmiiks, ei tarvi joka päivä jakaa. Katsos siihenkin turtuu kun toinen repee kaikesta, ja sit se vaan "taas" suuttu...
Huonot asiat pitää osata unohtaa, muistamalla hyvät on kivempaa.
Sen voi ajatella niinkin, että muistaa joka päivä uudestaan, miksi toisesta tykkääkään.
Toi on vähän sama kun et mitä muistaa existä. Muistamalla kivat jutut ja tietoisesti unohtamalla vanhat peet on mukavammat muistot, koska onhan niissä hyvää ollut kun niiden kanssa on kerran oltu.
Nojuu kyllä. Unohduksen syyt vaan saattaa poiketa toisistaan exän ja nykyisen kanssa. Exän kanssa ehkä pyrkii tietoiseen unohdukseen ja nykyisen kanssa unohtuu muuten vaan joidenkin asioiden tiimellyksessä.
Tai tietoiseen unohdukseen ja tietoiseen muistamiseen, muistelemiseen. Nykyisen kanssa tosiaan se oivallus ja muistaminen pompsahtaa esiin ehkä yrittämättäkin muistaa jotain hyvää. :-)
Pienellä vivahde erolla ja hienosäädöllä.
Sitten vuosien ja ajan kuluessa oppii toisesta kaiken matkaa jotain uutta, ehkä ihastuttavaakin mihin ihastuu ikään kuin uudelleen. Nyt viikonloppuja kaikille. Rauhalliset uudet vuodet kans. Aika sanoa heipat ensi vuoteen!
90-luvun lopulla xD Mutta silloin tais olla useampikin, ehkä..Ja toivottavasti olis yks ihastunut vieläkin, jollain lailla..
No joskus töissä jotkut kaverit keksii tällasta, että jotkut työkaverit, pari kolme, olis ollut, lähiaikoina, mutta se nyt on sellasta työpaikkaherjaa.. Kai. Ja joskus loppukesästä tuli joku kännitunnustus taksijonossa, mutta se oli humalan vääristämä olotila varmaan siltä :)
Jatkuvasti? Jos se lasketaan,että joku mies alkaa soitella ja laittaa viestiä, pyytää ulos ym. niin sitä tapahtuu kaiken aikaa. Viimeksi pari viikkoa sitten. En jaa puhelinnumeroa tietenkään kenelle sattuu, mutta enimmäkseen nämä miehet on tuttuja työn kautta ja saavat siksi yhteystietoni. En ole pitänyt sitä mitenkään ihmeellisenä, tapahtuu varmaan kaikille sinkkunaisille? En koskaan kuitenkaan ala millekkään asiakkaiden kanssa, muutama on suuttunut ja asiakassuhdekin on päättynyt, mutta eipä se haittaa, kun kerron noista jutuista aina työnantajallekin.
Oletko psykiatri vai maksullinen nainen tai mies?
En, vaan yrityksille, yrittäjille ja yhteisöille palveluja tuottavan yrityksen avain- ja yhteyshenkilö :D
Hyvää yötä!
Kirjoittaminen on hyvää terapiaa. Helpottaa purkaa mieltään kirjoittamalla.
Kuten allier julkaisut,---------------->En, vaan yrityksille, yrittäjille ja yhteisöille palveluja tuottavan yrityksen avain- ja yhteyshenkilö :D
No enpä tiedä en.
Ei varmaan koskaan.
oot sää aika söpö
ei koskaan, ei kukaan voi kovaan punkkariin ihastua
http://www.youtube.com/watch?v=gtV6Qp0fg8g&feature=related
Tänään.
ei koskaan
Kaikki ei aina kerro, eikä tuollaisesta voi olla varma. Tänäänkin kyllä.
Tuskin on.
Olet sokea, tai kiivaasti erakoitumassa.Tänään on ihastuttu.
Veikkaisin että syyskuussa...
No höh. Miten te kaikki noi vaatimattomia olette? :D
Ei koskaan
Olen kyllä itse ihastunut ja kerroinkin sen viimeiselle. Sillä seurauksella, että hän karkas. Kannatti
Anzzy ihastuu Frostyyn joka joulu :D
In the year 2005 a blonde male dancer, at a disco in Germany, kissed my hand...
He had blueish platinum hair, he was 190cm tall, his face was like marmore and he had electrifyingly intense blue eyes.I went pink in my head and only danced all night.
Bye, Nazul.
2009, varmasti. Muista ei tietoa.
En tiedä. Luultavasti viime vuonna??
Onhan tuosta jo vierähtänyt aikaa toista kymmentä vuotta pitkältikin, ainakin mitä itse tiedän. Voihan sitä olla että joku on ollut lähemminkin, mutta mä en tiedä asiasta mitään. Joten vaikea sanoa.
Viimeisin tunnustus tuli viikko sitten, sitä edellinen ilmoitti itsestään joskus loka-marraskuun taitteessa. Ja niistä, jotka ei mitään pukahtele, on tietenkin vähän vaikea tietää.. :D
Veikkaan itsekkäästi 2009, mut voi olla, että ei koskaan. Ei voi tietää.
Viime vuoden puolella.. Hienoa olisi, kun itsekin ihastuisi vähän helpommin. :P
Joskus v 1997
korjaan muuten 1987
En ainakaan itse tiedä että kukaan olisi ikinä ihastunut minuun. Ei ainakaan kukaan ole osoittanut kiinnostusta milloinkaan.
2000-luvulla pari kertaa muistaakseni.