Olen tutkitusti huippuälykäs. Lapsesta asti olen kokenut olevani erilainen. Osaan yhdistää heti pikkuasiat isompiin kokonaisuuksiin. Osaan ennustaa tulevia tietyistä merkeistä. Aavistan, mitä eri ihmiset seuraavaksi sanovat ja miten he käyttäytyvät. En jaksa selittää tarkemmin, kun ette kuitenkaan ymmärrä, koska olette yksinkertaisia ymmärrykseltänne suurin osa.
Luulisi, että olisin onnellinen, mutta ei. Onhan minulla huipputyöpaikka toki, mutta siihen se sitten jääkin. Kärsin siitä, että suurin osa naisista on minuun verrattuna niin tyhmiä, etten kestä heitä. Siksi minulla ei ole parisuhdetta. Kaikki tapaamani naiset ovat alusta asti niin ennustettavia ja lapsellisia.Naisia kyllä saisin, mutta en kerta kaikkiaan pysty. Olisi väärin näytellä, jos ei pysty kunnioittamaan toista, muiden nussimaa lutkaa tai maksullisuuteen tähtäävämpää huoraa. Toki peruslutkakin pyrkii hyväksikäyttämään eri tavoin miestä hyödyksi pikkurahan tai onnistuessaan isommankin rahan pummaamisen tiimoilta pimpinhimossa taluteltavan miehen kustannuksella.
Minulla on paljon ystäviä ja seuraakin, mutta pidän muita hirvittävän typerinä. En tietenkään näytä sitä. Minua pidetään tasaisena, rauhallisena ja mukavana ihmisenä noin yleisesti. Ihmetellään toki, miksi naista ei ole. En ole törmännyt muihin kaltaisiini, joten olen tuomittu elämään henkisesti yksin kai loppuelämäni, heh.
Minä lienen meistä älykkäin
21
104
Vastaukset
No aivan ehdottomasti noin.
Tervetuloa joukkoon, kyllä tuon kanssa voi elää, varmasti naisten joukosta löytyy se järkevin ja kun itse menet hieman vastaan etkä heti polta päreitäsi, niin elämästäsi voi tulla ihan siedettävää.
Itsessäni huomasin tuon saman asian joskus 14 vuotijaana ja nyt liki 40 vuotta asian kanssa eläneenä voisin todeta, että olisi asiat voineet mennä hullumminkin.
Suurin haaste onkin ollut juuri tuo parisuhde, ystävyys sun muut suhteet pystyy kyllä luovimaan kun harjoittaa itsehillintää ja opettelee näyttelemään niin ettei paljasta mitä ajattelee, se on ainakin aluksi ollut itselläni vaikeaa. Eli, oppii pitämään turpansa kiinni ja nyökkäilee vaan päällä todeten, kyllä kyllä.
"tuomittu elämään henkisesti yksin kai loppuelämäni" Itse matkustellen paljon, harrastan liikuntaa ja kulttuuria, tosin olisi kivaa tehdä se naisen kanssa ketä arvostaa itsensä yläpuolelle.- 18+19
Tyypillinen narsisti liikkeellä. Jutut ei vaihtunu..................Vuosi vaan vaihtui!
- ??:)))))))))))))))))
temppuilija kirjoitti:
niinpä näytät olevan
Itsessäni huomasin tuon saman asian joskus 14 vuotijaana ja nyt liki 40 vuotta asian kanssa eläneenä voisin todeta, että olisi asiat voineet mennä hullumminkin.
14 vuotijaana??
- kiinnostunut
Miten sinuun saisi kontaktia?
- Leif Norrgård(Yakov)
Tuo, etta tiedät ennalta, mitä joku toinena sanoo, on tyypillisn skitsofrenian oire.
Ja kaikki eivä suiinkaan ymmärrä mitä lepakot ja jumalat pääsi sisällä käskevät tekemään ja tuninstat bussirahaa pummaavan henkilön Jumalaksi, joka testaa
hyväntahtoisuuttasi., olet tosiaan Herran valisema oikea profeetta.
Mielisairaaloista ja mm. rekisteröimättömäst Jumalan Serakunnasta löydät
sinua ymmärtäviä kavereita. Peratsiini ja SSRIlääkkeet auttavat oireiin, muttei parantavaa lääkettä ole vilkeksitty- heh heh
Ovatko kaikki ennustajat skitofreenikoita?Ehkäpä sääennustajatkin...
- !!
Peratsiini ja SSRIlääkkeet auttavat oireiin, muttei parantavaa lääkettä ole vilkeksitty.
Neiti ottanut mömmöjä liikaa!! - ?
Yb kirjoitti rakastuvansa ihmisiin, jotka ovat heikossa tilassa ja joilla on sielu avoimena.
Aloittajalla on tyypillinen lahjakkaan lapsen ongelma. YTM.
Tämän vuoksi liputankin tunneälykkäiden ATM:n puolesta.
ATM Rulez!ATM Rulez? :) Temppu, en ole ollenkaan varma miksi käytät tuota termiä itsestäsi, mutta uskotko, että älykkyydestä parantuu jos joutuu (anteeksi rumat sanat) nussimaan omat aivonsa pihalle?
Sxthsense kirjoitti:
ATM Rulez? :) Temppu, en ole ollenkaan varma miksi käytät tuota termiä itsestäsi, mutta uskotko, että älykkyydestä parantuu jos joutuu (anteeksi rumat sanat) nussimaan omat aivonsa pihalle?
Tai tarkoitin paremminkin, että tiedätkö tai oletko koskaan kokenut sellaista?
Sxthsense kirjoitti:
Tai tarkoitin paremminkin, että tiedätkö tai oletko koskaan kokenut sellaista?
Seksi on vain perustarve, ei sen enempää. Minun mielestäni jokaisella pitäisi olla, niin halutessaan, mahdollisuus nussia aivot narikkaan - muuten tulee ongelmia. Väkivalta on yksi seuraus seksin puutteesta.
Veikkaan, että osa palstankin väännöistä on nimenomaan seksuaalienergian epätasapainosta.:) Jotain kuin Pohjolan poliisin karua kertomaa ihmisten tavallisesta elämästä.
Mutta sen jälkeen monimutkainen ja ennen käyttämätön tunnemaailma kunniaan!! :)Sxthsense kirjoitti:
:) Jotain kuin Pohjolan poliisin karua kertomaa ihmisten tavallisesta elämästä.
Mutta sen jälkeen monimutkainen ja ennen käyttämätön tunnemaailma kunniaan!! :)ATM/N ymmärtää yleensä antaa, sen kummemmin analysoimatta.
YTM/N juuttuu siihen analyysiinsa.
http://www.youtube.com/watch?v=y_QadvG6pJQ
* niih *temppuilija kirjoitti:
Seksi on vain perustarve, ei sen enempää. Minun mielestäni jokaisella pitäisi olla, niin halutessaan, mahdollisuus nussia aivot narikkaan - muuten tulee ongelmia. Väkivalta on yksi seuraus seksin puutteesta.
Veikkaan, että osa palstankin väännöistä on nimenomaan seksuaalienergian epätasapainosta.Niin :) Minä uskon että YTM/N tilanteesta voi päästä eroon, jossa energian joutuu purkamaan itseensä, niin että toiveet, odotukset, agressiot ja pelot joutuu räjäyttämään omassa päässä.
Sxthsense kirjoitti:
Niin :) Minä uskon että YTM/N tilanteesta voi päästä eroon, jossa energian joutuu purkamaan itseensä, niin että toiveet, odotukset, agressiot ja pelot joutuu räjäyttämään omassa päässä.
SiihentTarvitaan tietenkin katalysaattori :)
http://www.youtube.com/watch?v=Sqz5dbs5zmo
Pitävätkö sinun ystäväsi sinua myös tasaisena, rauhallisena, mukavana, mutta tylsänä? Vai että hetkittäin kapinoit raamien ahtautta vastaan ja hämmennät huviksesi puheillasi ympäristöä?
Naisiin suhtautumisesi on ongelmallinen. Se ei johdu älykkyydestä. Siihen ehkä auttaisi psykoterapia. Ja ensin olis varmaani hoidettava tahmiva alakulo pois, jottet tuntisi olevasi niin ulkopuolinen kaikesta.- emäntä (k-uusimaa)
Tunnen paljon kaltaisiasi yksinäisiä naisia. Pitävät miehiä noin keskimäärin niin nuijina, ettei jaksa kuunnella. Ovat yrittäneen opetella kestämään ja vain hymyilivät....ei onnistu parisuhteessa. Ymmärrän tunteen, mutta kyllä ystäviä pitäis olla. Elämä ajautuu aika herkästi erakoitumisen puolelle.
Eikä se tyhmyys vaan se kitkeryys ja heikkouden aiheuttama ilkeys. Tyhmyyttä ja älykkyyttä on niin monenlaista. Jokainen on kuitenkin persoona. Opettele arvostamaan erilaisuutta. Ja kokeile valita eri ystävät eri tarpeisiin: esim eri kaverit baariin ja eri matkakaveriksi jne.
Sietämisen opettelussa on rajansa. Joskus pitää käydä epämukavuusaluella, jotta jokin toleranssi säilyy. Mutta noin muuten, ilkeä, liian typerä seura syö ihmisen. Esimerkkinä muillekin esim. työpaikkakiusaaminen. Kiusaajat eivät ole tarvittavaa älykkyyttä vaan se syö työpaikasta kaiken hyvän ja tuottavan.- emäntä (k-uusimaa)
lisäys:
eikä koulut ja tutkinnot tee ihmisestä älykästä. Tunnen myös paljon kouluja käymättömiä erittäin älykkäitä duunareita. Seitsemän L:n ylioppilaita ilman jatkokoulutusta, tyytyväisinä kotiäiteinä. Käyttävät älyään viihtyäkseen, omaksi ja perheensä hyvinvoinniksi. Lämpimiä, rakastavia ja luotettavia ihmisiä. Katso ihmistä kuin uuniikkia teosta. Älä arvota jos se ahdistaa.
Se on valinta, miten käytät älyäsi. Jos sydämessä ja avioissa on asiat paikallaan, niin sitä ei korvaa mikään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2714130Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1352365Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822016- 1411501
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!39988Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein133972- 77959
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!336895Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8877J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62810