Olen tutkitusti huippuälykäs. Lapsesta asti olen kokenut olevani erilainen. Osaan yhdistää heti pikkuasiat isompiin kokonaisuuksiin. Osaan ennustaa tulevia tietyistä merkeistä. Aavistan, mitä eri ihmiset seuraavaksi sanovat ja miten he käyttäytyvät. En jaksa selittää tarkemmin, kun ette kuitenkaan ymmärrä, koska olette yksinkertaisia ymmärrykseltänne suurin osa.
Luulisi, että olisin onnellinen, mutta ei. Onhan minulla huipputyöpaikka toki, mutta siihen se sitten jääkin. Kärsin siitä, että suurin osa naisista on minuun verrattuna niin tyhmiä, etten kestä heitä. Siksi minulla ei ole parisuhdetta. Kaikki tapaamani naiset ovat alusta asti niin ennustettavia ja lapsellisia.Naisia kyllä saisin, mutta en kerta kaikkiaan pysty. Olisi väärin näytellä, jos ei pysty kunnioittamaan toista, muiden nussimaa lutkaa tai maksullisuuteen tähtäävämpää huoraa. Toki peruslutkakin pyrkii hyväksikäyttämään eri tavoin miestä hyödyksi pikkurahan tai onnistuessaan isommankin rahan pummaamisen tiimoilta pimpinhimossa taluteltavan miehen kustannuksella.
Minulla on paljon ystäviä ja seuraakin, mutta pidän muita hirvittävän typerinä. En tietenkään näytä sitä. Minua pidetään tasaisena, rauhallisena ja mukavana ihmisenä noin yleisesti. Ihmetellään toki, miksi naista ei ole. En ole törmännyt muihin kaltaisiini, joten olen tuomittu elämään henkisesti yksin kai loppuelämäni, heh.
Minä lienen meistä älykkäin
21
84
Vastaukset
- PlatosMorbidDust
No aivan ehdottomasti noin.
Tervetuloa joukkoon, kyllä tuon kanssa voi elää, varmasti naisten joukosta löytyy se järkevin ja kun itse menet hieman vastaan etkä heti polta päreitäsi, niin elämästäsi voi tulla ihan siedettävää.
Itsessäni huomasin tuon saman asian joskus 14 vuotijaana ja nyt liki 40 vuotta asian kanssa eläneenä voisin todeta, että olisi asiat voineet mennä hullumminkin.
Suurin haaste onkin ollut juuri tuo parisuhde, ystävyys sun muut suhteet pystyy kyllä luovimaan kun harjoittaa itsehillintää ja opettelee näyttelemään niin ettei paljasta mitä ajattelee, se on ainakin aluksi ollut itselläni vaikeaa. Eli, oppii pitämään turpansa kiinni ja nyökkäilee vaan päällä todeten, kyllä kyllä.
"tuomittu elämään henkisesti yksin kai loppuelämäni" Itse matkustellen paljon, harrastan liikuntaa ja kulttuuria, tosin olisi kivaa tehdä se naisen kanssa ketä arvostaa itsensä yläpuolelle.- 18+19
Tyypillinen narsisti liikkeellä. Jutut ei vaihtunu..................Vuosi vaan vaihtui!
- temppuilija
niinpä näytät olevan
- ??:)))))))))))))))))
temppuilija kirjoitti:
niinpä näytät olevan
Itsessäni huomasin tuon saman asian joskus 14 vuotijaana ja nyt liki 40 vuotta asian kanssa eläneenä voisin todeta, että olisi asiat voineet mennä hullumminkin.
14 vuotijaana??
- kiinnostunut
Miten sinuun saisi kontaktia?
- Leif Norrgård(Yakov)
Tuo, etta tiedät ennalta, mitä joku toinena sanoo, on tyypillisn skitsofrenian oire.
Ja kaikki eivä suiinkaan ymmärrä mitä lepakot ja jumalat pääsi sisällä käskevät tekemään ja tuninstat bussirahaa pummaavan henkilön Jumalaksi, joka testaa
hyväntahtoisuuttasi., olet tosiaan Herran valisema oikea profeetta.
Mielisairaaloista ja mm. rekisteröimättömäst Jumalan Serakunnasta löydät
sinua ymmärtäviä kavereita. Peratsiini ja SSRIlääkkeet auttavat oireiin, muttei parantavaa lääkettä ole vilkeksitty- heh heh
Ovatko kaikki ennustajat skitofreenikoita?Ehkäpä sääennustajatkin...
- !!
Peratsiini ja SSRIlääkkeet auttavat oireiin, muttei parantavaa lääkettä ole vilkeksitty.
Neiti ottanut mömmöjä liikaa!! - ?
Yb kirjoitti rakastuvansa ihmisiin, jotka ovat heikossa tilassa ja joilla on sielu avoimena.
- temppuilija
Aloittajalla on tyypillinen lahjakkaan lapsen ongelma. YTM.
Tämän vuoksi liputankin tunneälykkäiden ATM:n puolesta.
ATM Rulez!- Sxthsense
ATM Rulez? :) Temppu, en ole ollenkaan varma miksi käytät tuota termiä itsestäsi, mutta uskotko, että älykkyydestä parantuu jos joutuu (anteeksi rumat sanat) nussimaan omat aivonsa pihalle?
- Sxthsense
Sxthsense kirjoitti:
ATM Rulez? :) Temppu, en ole ollenkaan varma miksi käytät tuota termiä itsestäsi, mutta uskotko, että älykkyydestä parantuu jos joutuu (anteeksi rumat sanat) nussimaan omat aivonsa pihalle?
Tai tarkoitin paremminkin, että tiedätkö tai oletko koskaan kokenut sellaista?
- temppuilija
Sxthsense kirjoitti:
Tai tarkoitin paremminkin, että tiedätkö tai oletko koskaan kokenut sellaista?
Seksi on vain perustarve, ei sen enempää. Minun mielestäni jokaisella pitäisi olla, niin halutessaan, mahdollisuus nussia aivot narikkaan - muuten tulee ongelmia. Väkivalta on yksi seuraus seksin puutteesta.
Veikkaan, että osa palstankin väännöistä on nimenomaan seksuaalienergian epätasapainosta. - Sxthsense
temppuilija kirjoitti:
Kirjoittaja on poistanut tästä viestin
:) Jotain kuin Pohjolan poliisin karua kertomaa ihmisten tavallisesta elämästä.
Mutta sen jälkeen monimutkainen ja ennen käyttämätön tunnemaailma kunniaan!! :) - temppuilija
Sxthsense kirjoitti:
:) Jotain kuin Pohjolan poliisin karua kertomaa ihmisten tavallisesta elämästä.
Mutta sen jälkeen monimutkainen ja ennen käyttämätön tunnemaailma kunniaan!! :)ATM/N ymmärtää yleensä antaa, sen kummemmin analysoimatta.
YTM/N juuttuu siihen analyysiinsa.
http://www.youtube.com/watch?v=y_QadvG6pJQ
* niih * - Sxthsense
temppuilija kirjoitti:
Seksi on vain perustarve, ei sen enempää. Minun mielestäni jokaisella pitäisi olla, niin halutessaan, mahdollisuus nussia aivot narikkaan - muuten tulee ongelmia. Väkivalta on yksi seuraus seksin puutteesta.
Veikkaan, että osa palstankin väännöistä on nimenomaan seksuaalienergian epätasapainosta.Niin :) Minä uskon että YTM/N tilanteesta voi päästä eroon, jossa energian joutuu purkamaan itseensä, niin että toiveet, odotukset, agressiot ja pelot joutuu räjäyttämään omassa päässä.
- Sxthsense
Sxthsense kirjoitti:
Niin :) Minä uskon että YTM/N tilanteesta voi päästä eroon, jossa energian joutuu purkamaan itseensä, niin että toiveet, odotukset, agressiot ja pelot joutuu räjäyttämään omassa päässä.
SiihentTarvitaan tietenkin katalysaattori :)
http://www.youtube.com/watch?v=Sqz5dbs5zmo
- Sxthsense
Pitävätkö sinun ystäväsi sinua myös tasaisena, rauhallisena, mukavana, mutta tylsänä? Vai että hetkittäin kapinoit raamien ahtautta vastaan ja hämmennät huviksesi puheillasi ympäristöä?
Naisiin suhtautumisesi on ongelmallinen. Se ei johdu älykkyydestä. Siihen ehkä auttaisi psykoterapia. Ja ensin olis varmaani hoidettava tahmiva alakulo pois, jottet tuntisi olevasi niin ulkopuolinen kaikesta. - emäntä (k-uusimaa)
Tunnen paljon kaltaisiasi yksinäisiä naisia. Pitävät miehiä noin keskimäärin niin nuijina, ettei jaksa kuunnella. Ovat yrittäneen opetella kestämään ja vain hymyilivät....ei onnistu parisuhteessa. Ymmärrän tunteen, mutta kyllä ystäviä pitäis olla. Elämä ajautuu aika herkästi erakoitumisen puolelle.
Eikä se tyhmyys vaan se kitkeryys ja heikkouden aiheuttama ilkeys. Tyhmyyttä ja älykkyyttä on niin monenlaista. Jokainen on kuitenkin persoona. Opettele arvostamaan erilaisuutta. Ja kokeile valita eri ystävät eri tarpeisiin: esim eri kaverit baariin ja eri matkakaveriksi jne.
Sietämisen opettelussa on rajansa. Joskus pitää käydä epämukavuusaluella, jotta jokin toleranssi säilyy. Mutta noin muuten, ilkeä, liian typerä seura syö ihmisen. Esimerkkinä muillekin esim. työpaikkakiusaaminen. Kiusaajat eivät ole tarvittavaa älykkyyttä vaan se syö työpaikasta kaiken hyvän ja tuottavan.- emäntä (k-uusimaa)
lisäys:
eikä koulut ja tutkinnot tee ihmisestä älykästä. Tunnen myös paljon kouluja käymättömiä erittäin älykkäitä duunareita. Seitsemän L:n ylioppilaita ilman jatkokoulutusta, tyytyväisinä kotiäiteinä. Käyttävät älyään viihtyäkseen, omaksi ja perheensä hyvinvoinniksi. Lämpimiä, rakastavia ja luotettavia ihmisiä. Katso ihmistä kuin uuniikkia teosta. Älä arvota jos se ahdistaa.
Se on valinta, miten käytät älyäsi. Jos sydämessä ja avioissa on asiat paikallaan, niin sitä ei korvaa mikään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861