Siis täysi kaaos, ei ole mitään alkuräjähdyksen järjestyksestä käytännössä jäljellä!
kaikki lentelee ristiin rastiin ja muutelee suuntaa kohteiden räjähdellessä ym.
Mailmankaikkeu äärimmäisen epävakaa
2
71
Vastaukset
- jakinboas11
Kyllä järjestys lissäntyy. Kaikki aine on menossa galaskien keskustaan yhdeksi klöntiksi. Galaski klönttejä saatta törmätä, niistä saatta syntyä entistä suurempia klönttejä tai ne voivat räjähtää galaksi novina.
Galakskit saattaa myös sätellä nopeasti kaiken aineen homogeeniseksi avaruuden säteilymereksi jossa ei tapahdu koskaan enää yhtään mitään, sama tuo koska ikuisuus on ihanaa tyhjää ja ikuinen tyhjyys on myös ainoa todellisuus johon ihmisaivot ei voisi koskaan kyllästyä.)
Muinaiset Zen mestarit ovat tämän jo ymmärtäneet, " kaikkien tärkeintä on puutarhanhoito eikä sekään ole niin kovin tärkeää" zen- )(=)(=)=)()=
Järjestys vähenee. Aine ei ole menossa galaksin keskustaan yhdeksi klöntiksi, vaan galaksin tähtjärjestelmät kiertävät galaksin painopistettä aivan kuin kuu kiertää maata.
Galaksit eivät saata säteillä nopeasti kaikkea ainetta. Protonien puoliintumisaika on vähintää 1 x 10 ^35 vuotta, mutta luultavasti paljon enemmin. Nykyisen universumin iän saakertoa tekijällä, joka on ainakin 25 numeroinen, ennen kuin aine hajoaa energiaksi.
Ihmisaivot eivät voi kyllästyä tyhjyyteen, koska tyhjässä avaruudessa mitään ihmisaivoja ei ole. Tuo oli ainoa järki jutussasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861