Nainen voi huijata miestä näinkin

räikeästi jos tunkee tarpeeksi pakkelia naamaansa:

http://www.iltalehti.fi/kauneus/2012010515044338_ka.shtml

Miehen naama sentään näyttää samalta vielä suihkussa käynninkin jälkeen.
7256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin sinun naamasi on aina ruma. Naiset vaivautuvat sentään näyttämään kauniimmilta edes sen ajan kuin ovat meikattuja.

Äänestä

Katsoin tuon videon, hyvä esimerkki tästä huijauksesta.

Vitutttaa aivan sanomattomasti, että naiset voivat tuolla tapaa huijata. Ei, naiset, ei minua harmita se, jos nainen meikin alta paljastuukin tavikseksi. Minulle kelpaa taviskasvot naisella erittäin hyvin. Usein löydän paljon kauniita piirteitä sellaisistakin naisista, joilla on yleisen mittapuun mukaan kai sitten jopa rumat kasvot. En tiedä, oma kauneuskäsitykseni on erilainen. Mutta niin, takaisin vitutukseeen... Mikään ei ärsytä niin paljon kuin se, että nainen meikkaa itsensä mallin näköiseksi, jotta voisi saada jotain alfauroksia. Siis miten voi olla tavisnaiselle niin vaikea ottaa se oma tavismies ja olla haaveilematta niistä alfauroksista?

Äänestä
  • Eli sun näkemyksen mukaan ei voi olla, että nainen meikkaa näyttääkseen hyvältä ja tunteakseen olonsa mukavaksi. Eikä sen takana ole välttämättä mitään alfauroksen metsästystä, eikä edes tavismiehen metsästystä.

    Äänestä

  • miehenkuvotus kirjoitti:

    Eli sun näkemyksen mukaan ei voi olla, että nainen meikkaa näyttääkseen hyvältä ja tunteakseen olonsa mukavaksi. Eikä sen takana ole välttämättä mitään alfauroksen metsästystä, eikä edes tavismiehen metsästystä.

    Kyllä on. Ei kukaan nainen meikkaa jotta voisi katsella itseään peilistä.

    Ei mieskään käy salilla, jotta voisi katsoa itseään peilistä, tosin se ei ole huijaamista, lihakset eivät häviä kun mies käy suihkussa.

    Äänestä

  • Naisasialooseri. kirjoitti:

    Kyllä on. Ei kukaan nainen meikkaa jotta voisi katsella itseään peilistä.

    Ei mieskään käy salilla, jotta voisi katsoa itseään peilistä, tosin se ei ole huijaamista, lihakset eivät häviä kun mies käy suihkussa.

    Noo kukin tyylillään. Itse käyn salilla, että tuntisin oloni paremmaksi ja energisemmäksi. Eikä se lihasten kasvaminen tai kiinteytyminen haittaa. Mielestäni on mukavampi katsella itseä peilistä kun näyttää paremmalta. Sama koskee pukeutumista ja hiusten laittamista. Sen tiedän ettei niillä ole mitään tekemistä naisten mielyttämisen kannalta, koska on aivan sama miltä näytän, kun alempaa kastia olen jokatapauksessa. Ihan itseni takia niitä teen.

    Äänestä

Minusta tuo tyttö oli hurjan nätti ilman meikkiäkin, mitä iho nyt oli huonossa kunnossa. En nyt vaivautunut kuuntelemaan niin tarkkaan, että olisin kuullut, onko hän yrittänyt käyttää lääkitystä akneen, mutta en ihan ymmärrä, mitä eroa käytännössä on korjaako kosmeettisen vian lääkkeillä vai meikillä. Ellet nyt tunne katkeruutta sitä kohtaan, että naiset voivat korjata meikillä virheitään ja miehet eivät. Ja ihan turhaan olet katkera moisesta - myös monet miehet käyttävät meikkiä peittääkseen etenkin aknen jälkiä.

Äänestä

Jätkä! Sä olet tän palstan todellinen Strara.

Harmi vain kun emme saaneet maanantaina nauttia näistä "viisauksistasi", joten pitää nyt yön kunniaksi nostaa muutama vanhempi helmi keskusteltavaksi.

http://www.youtube.com/watch?v=T7zAn8SW2Dc

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisasialooseri. kirjoitti:

räikeästi jos tunkee tarpeeksi pakkelia naamaansa:

http://www.iltalehti.fi/kauneus/2012010515044338_ka.shtml

Miehen naama sentään näyttää samalta vielä suihkussa käynninkin jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu