Kun järki ja sydän ovat eri mieltä

Hölmistynyt

Mitä tehdä, kun järki sanoo "ei!", mutta sydän sanoo "kyllä!!"?
Olen kauttaaltaan ihastunut erääseen upeaan, mutta varattuun ihmiseen, ja tiedän että hänen ja minun tulevaisuutemme eivät käy yksiin... Pieni sydän vaan ei tahdo antaa periksi..

http://www.youtube.com/watch?v=_Y-suQWFOfg

13

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Emme tahdo draamaa , mutta :\
      ..voisimmeko jotenkin auttaa.?

    • Kokemuksen syvällä rintaäänellä sanoisin, että anna järjen voittaa... Mutta itse toki teet omat ratkaisusi !

      • 40 vuotta järkielämää riittää minulle ... on aika elää tunteella ... ;)


      • temppuilija kirjoitti:

        40 vuotta järkielämää riittää minulle ... on aika elää tunteella ... ;)

        Toki jokainen saa potkaista itse oman varpaansa...
        Olen varmaan vain ilonpilaaja ja kateellinen niille, jotka uskaltavat elää ;)


    • Kerran se vaan kirpaasoo.

    • Kuuntele vaan sitä järkeä, jos voit, se nimittäin kertoo enemmän todellisista mahdollisuuksista, oman kokemuksesi pohjalta, siinä missä sydämesi kertoo enemmän unelmistasi.

    • Mikä niissä

      varatuissa viehättää?

    • 76jöhö96

      Sellanen se pieni sydän välillä on - pitää itsepäisesti ääntä itsestään ja kuiskuttaa korvaan omia juttujaan... Että jos vaikka kuitenkin... Ja vaikka varatun kohdalla pienen sydämenkin pitäis heiluttaa stop-merkkiä, niin katin kontit se sitä aina tee...
      Kun sydäntä ei voi kokonaan vaientaa, pitää vaan kattella rauhassa eteenpäin. Joskus mahdottomastakin tulee mahdollista ja ihmeitä tapahtuu, mutta ei väkisin runttaamalla.

      Loistava biisivalinta "menneiltä ajoilta" :-)

      • Kalle KOJOOTTI

        biisi oli ihan ok mutta tuo on kyllä kiimaisuutta. Jos hän ei olisi kiimassa niin ei olisi sitä miestä miettinyt. ´hän ei ole oppinut vielä hallitsemaan kiimaansa. menee muutama viikko ja hänekllä on uusi kiiman kohde, jota ajattelee klitoristaan hieroessaan.

        Jos kirjoittaja on neitsyt niin ok mutta jos et ole neitsyt niin haista vit tu, pieksen sut parisuhteessa joskus, terv. joka mies inhoaa muiden nussimana saatua naista.


    • diplomaatin lapsi

      Tuskin asia on täysin sinun päätäntävallassasi tai vastuullasi. Kenelle sinä elät? Eikköhän varatutkin ihmiset ole tottuneet vastakkaisen sukupuolen lähestymisiin.

    • Tilanteeseen

      on varmaan toisellakin osapuolella jotain sanottavaa.

    • Suuret päätökset kannattaa jättää lady fortunan käsiin eli anna kolikon ratkaista - koskee myös farkkujen ostoa ja maidon valintaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2543
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      188
      907
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      662
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      562
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      477
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      445
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      440
    Aihe