Ongelmani on kipeä päänahka, kuivat mutta rasvaiset(? siis hiukset näyttää tosi kuivilta mutta on rasvaiset), hiuksia lähtee päästä( ei hirveästi mutta enemmän kuin tavallisesti) , hiukset ovat rakenteeltaan ohuet, mutta kampaaja sanoi että minulla on hiuksia tosi tiheästi päässä kuitenkin.
Mitä pitäisi tehdä? Olen kärsinyt tästä jo yli vuoden eikä ratkaisua ole tähän mennessä löytynyt.. Nuorempana n.3 vuotta sitten käytin paljon lakkaa ja geeliä ja suoristin hiuksiani, lopetin lakan käytön aiemmin mutta suoristajaa käytin vielä viime vuonnakin, mutta lopetin sen kun huomasin nämä ongelmat.
Haluaisin vain terveet hiukseni takaisin, mutta olen toivoton :( Entä jos ne jää tällaisiksi koko elämäni ajaksi? ja kipeä päänahka? Tekisi mieli repiä hiukset irti päästä :( Olen jopa käynyt lääkärillä mutta ei ne osaa/voi auttaa, eikä ne ymmärrä että se on oikeasti kipeä..Kävin myös kampaajalla josta ostin tuotteita mitkä auttoivat, mutta edelleen on samat ongelmat. Olen vasta alle 20 v.
Jos on samanlaisia kokemuksia, kertokaa ihmeessä! :)
Hiukset ja päänahka.. apua!
....
1
65
Vastaukset
- ......
apua..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921