Kaverien kanssa aina lyödään vetoa ilmestyykö ensin pöytään humalaisen perse vai tilaamamme pitsat :) Lähellä on ollut monesti ettei ole tullut turpiinkin. Oletteko käyneet?
Sörnäisten Sivuraide
7
1345
Vastaukset
- syön pizzani muualla
Olen käynyt pari kertaa. Pizzat on huonoja ja palvelu vielä huonompaa. Se myyjä vaikuttaa jotenkin elämäänsä kyllästyneeltä, töykeältä ja ylimieliseltä, tarjoilijat sen sijaan on ihan jees. Känniset, rähjäävät kanta-asiakkaat ei ainakaan tee siitä paikasta yhtään parempaa.
- Tina
Siis olin käyny siellä pari kertaa, ja pitsat ollu suht ok. Kaiketi kerran sinne uudemmanki kerran väännyin. Ja tällä uudemmalla kerran pitsa oli oikeasti suoraan PERSEESTÄ.
Ystävällinen (?) tarjoilija tuli keräämään lautasia, ja kysy että no maistukos.
Normaalisti tuossa tilanteessa hymyilen typerän näkösenä ja sanon jooo, vaikka tekis mieli sanoa että perseestä oli.
Mutta rajansa kaikella, nyt kerranki sanoin minä ajattelin mutta suht ystävälliseen sävyyn. Aattelin että jos antasivat vaikka ilmaset jädet korvaukseksi paskasta pitsasta. Mutta mitä vielä vittuilut sai vielä kaupan päälle:)
Mutta sama se sille, tietääpähän ettei enää sinne tartte vääntyä.
Suht vieressä Bravadossa sen sijaan on kivaa ja hyvää safkaa:) - Sivuraide
Asiakas äänestää jaloillaan!
En ole koskaan astunut ko. lafkan mihinkään toimipisteeseen sisään.
Olen nähnyt Itiksessä jo monta, monta vuotta sitten, miten asiakas astuu Sivuraiteesta ulos ja oksentaa saman tien. Siellähän tulee ruokamyrkytys, miksi sinne kukaan menee, vaikka halvalla söisi? - tyty24
Käytiin uuden frendini kanssa siä ekaa kertaa syömäs. Hyvät pizzat oli. Pvällä meno rauhallista,mutta veikkaan et illal ei.Tarjoilija näytti vähän parittajalta,mutta ystävällinen mies.uudestaan voisin mennäkin.. kiitos!
- Pave
Hinta jolla sivuraide ym.ovat myyneet pitsoja ei ole markkinatalouden mukainen. Jossain fuskataan, palkoissa,sotuissa tai laadussa tai kaikessa.
- yäks...
Pave kirjoitti:
Hinta jolla sivuraide ym.ovat myyneet pitsoja ei ole markkinatalouden mukainen. Jossain fuskataan, palkoissa,sotuissa tai laadussa tai kaikessa.
Kerran oon käyny enkä toista kertaa mene...Pitsa oli rasvaa kelluva kuvottava lätty...ei kyenny syömään edes puolta siitä.Voihan olla et sattu vaan olee huono valinta juuri se pitsa,mut ei kiitos toista kertaa!
- Cpn_mörrrr
Nykyisen omistajaosakas, en nimiä sano, täys rikollinen..
Ei mun boikotti niinkään kyseisen ravintolan taloutta vaikuta, mutta seksuaalirikollisia en pizzaa tilaamalla tue..
Oikeusvaltio, vittu mitä paskaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370