Hei sählääjäinnokkaat!
Olen lukenut vanhan keskustelun aiheesta, mutta näköjään porukka ei ole enää koossa tai sitä ei koskaan ollutkaan?
Olisin itse myös kiinnostunut lähtemään ihan vain pelailemaan hyvällä porukalla kerran tai vaikka kaksikin kertaa viikossa. Hakaniemen Arena Center peluupaikkana toimisi mahdollisesti parhaiten. Hakaniemessä on vapaana tiistain vakiovuoro klo 18-19 (kentän hinta 50 € / h). Jos saisimme kasaan esimerkiksi 20 hlö:n porukan, kertamaksu olisi vain 2,5 € / hlö. Tarvitset mukaan vain omat varusteet (maila, sisäpelikengät ja mukavat treenivaatteet).
Löytyykö kiinnostuneita?
Naisten harrastesählyporukka (Helsinki)
15
773
Vastaukset 15
- saik
juu kiinnostunut olisin! parin kanssa laittelin joskus sähköpostia että olis myös kiinnostuneita... mutta lisää vaan porukkaa tarttis! :)
- Sähläri-Maria
Kuulemma toinen porukka on vielä kasassa ja täyttä on! Joten jos kiinnostuneita vielä löytyy, voimme perustaa toisen porukan.
Jos haluat mukaan, ota yhteyttä [email protected]. Täälläkin olisi yksi erittäin kiinnostunut! Joko tämä uusi porukka on saatu kasaan ja mahtuuko vielä mukaan?
[email protected]- saik
kannattaa varmaan laitella sähköpostia tuohon ekaan sähköpostiin, niin sitä kautta selviäis kuinka moni on kiinnostunut. Nyt kiinnostuneita on ilmottautunut varmaan aika eri paikoissa? :)
- Sähläri-Maria
Halukkaita jo 8! Mukaan vaan rohkeasti!
Ilmoittautumiset sähköpostiin [email protected].- säbä(n)
vieläku täällä haetaan pelaajia, itse tässä etin kanssa joukkuetta. olisin kiinnostunut pelaamaan iha jotain 4.divaria mutta muukin kelpaa tähän hätään, jotta ruosteessa oleva kunto ja taidot parantuisi taas :)
- saijasin
säbä(n) kirjoitti:
vieläku täällä haetaan pelaajia, itse tässä etin kanssa joukkuetta. olisin kiinnostunut pelaamaan iha jotain 4.divaria mutta muukin kelpaa tähän hätään, jotta ruosteessa oleva kunto ja taidot parantuisi taas :)
Vieläkö tää jengi on koossa? Olisin halukas tulemaan mukaan pelaamaan :)
- minhon
hengittävätkö nää salibandyporukat vielä? :) olis tällei syksyn tullen kiva palata vanhan lajin pariin lätkimään palloa!
jos on jossain joku porukka vailla pelaajia, niin olisin todella kiinnostunut tulemaan mukaan.
[email protected]- 8494168
Minuakin kiinnostaa, olen yhteydessä ylempänä mainittuun mariaan. Mulle voi myös laittaa infoa porukoista, tiedän yhden porukan Espoossa ja etsin itselleni säbää Helsingistä / Vantaalta. Meilini: sabaa(at)saunalahti.fi
- sählystä kiinnostunu
Hei! Vieläkö teillä on jengi koossa? Mahtuisko vielä mukaan? Ikää on sellaset 21-vuotta ja oisin kiinnostunut pelamaan ihan kuntoilumielessä sählyä. Kokemusta ei oo ku aikoinaan koulun liikuntatunneilta. :)
- säbää
Moikka! Harrastetason säbäjengi (sekaporukka) etsii lisää pelaajia. Keskiviikkoiltaisin myllypurossa.
Ota yhteyttä jos haluisit mukaan! [email protected] - Sähläri-Maria
Porukka on kasassa, toki innostuneita pelaajia otetaan mukaan vieläkin! Meidät löytää Nimenhuudosta sekä Facebookista nimellä "Naisten amatöörisähly". Pelailemme tällä hetkellä Kallion ala-asteella ja Alppilan kirkolla.
- Ninni
Moi,
ikää on jo 42, mutta sählyjalkaa vipattaisi. Onko missään sellaista porukkaa, johon tällainen ikänainenkin mahtuisi?
En ole pelannut kuin satunnaisesti aikaisemmin, mutta kuntoilen muuten. - sählyähakaniemessä
Pelaajia hakusessa!
Meidän säbäporukka pelaa rentoa ja aloittelijatasoista sählyä Hakaniemessä perjantai-iltaisin, ja etsimme nyt uusia pelaajia joukkoomme! Tärkeintä on hauskanpito ja liikunta, meillä ei pelata otsa kurtussa ja sääntökirja kädessä :) Järjestämme myös illanistujaisia ja muuta hauskaa kentän ulkopuolella. Hakusessa oli siis naispelaajat 18-35 -ikäluokassa, pelaajiemme kokemustaso sählystä on lähinnä koululiikunnan ajoilta, eli toivoisimme suht samaa tasoa sinulta :) laita viestiä mikäli haluat liittyä joukkoomme! ame_maya@ luukku.com (poista välilyönti!) - sählyähakaniemessä
Pelaajia hakusessa!
Meidän säbäporukka pelaa rentoa ja aloittelijatasoista sählyä Hakaniemessä perjantai-iltaisin, ja etsimme nyt 1-2 uutta pelaajaa joukkoomme! Tärkeintä on hauskanpito ja liikunta, meillä ei pelata otsa kurtussa ja sääntökirja kädessä :) Järjestämme myös illanistujaisia ja muuta hauskaa kentän ulkopuolella. Hakusessa oli siis naispelaajat 18-35 -ikäluokassa, pelaajiemme kokemustaso sählystä on lähinnä koululiikunnan ajoilta, eli toivoisimme suht samaa tasoa sinulta :) laita viestiä mikäli haluat liittyä joukkoomme! ame_maya@ luukku.com (poista välilyönti!)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671039- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087608Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52564
- 60544