Täällä esitelmöi pari pooppia ahkerasti kuluttavaa piruparkaa musiikista puhtaalla fiilistuntumalla sellaisille, jotka opiskelevat musiikkia.
Miltäköhän tuntuu matematiikan tosiosaajasta kun joku räkänokka selittää sille kertotaulujen salaisuuksia?
Tai miltä tuntuu lääkäristä kun kadunmies selittää sille, että lääketieteen saavutukset ovat makuasioita?
Eli pientä rajaa horinoihinne, jotta viitsii palstaa lukea.
Poopin kuluttajilla ei kaikki kotona
25
<50
Vastaukset
- yö-fanittaja98
tässä kunnon musaa... Kannttaa käydä kattoo! Tää bändi täyttää tänä vuonna 30v!!
- yö-fanittaja98
tässä linkki siihen.. http://m.youtube.com/watch?gl=US&hl=fi&client=mv-google&v=Vpg7rXnEL6A
- hu-vittunut
http://www.youtube.com/watch?v=2qsriktzVFw&feature=related
Kiitos, kävin jo katsomassa tätä.
- nokkis on taidetta
Sä oot "opiskellu" nokkahuilutabulatuureist musaa 3 viikkoo ja esität isoo ja tietävää staraa. Sulle nauraa dogitkin ja paskottuaan ne pyyhkii sulla takalistonsa. Sä oon hintelä erkki, nii skinny et täytyy pitää paidan ylänappi kii ettei paita putoo päältä. Eihä sua ees näy sen nokkahuilun takaa.
- jösses
Ymmärrän, että sinua harmittaa kun kapasiteetistasi puhutaan avoimesti. Parasta kuitenkin tottua ajatukseen.
Et kai kuvittele, että saisit hortoilla tälläkin palstalla puhtaasti fiilispohjalta ilman että joku juttujasi oikoisi.
- klasariopiskelija
Vei sanat keyboardiltani.
- huspal
"Miltäköhän tuntuu matematiikan tosiosaajasta kun joku räkänokka selittää sille kertotaulujen salaisuuksia?"
Kertotaulut oppinut pitää saada ymmärtämään, että hän on vasta alkutaipaleella. Mitä lahjattomampi matematiikassa, sitä vaikeampi asia on myöntää. - niin no_
jos tutkailee millaiseksi tämä palsta on mennyt ja ajattelee sanontaa "ei kaikki kotona" niin....
- no niin
Niin, sanonta "ei kaikki kotona" sopii kaikkialle missä vaan poopin kuluttajat kirjoittavat.
- Framus
Tällä "klasarilla" on todella pelkkää poooppia korvien väli.
- no niin
Nämä klasarit vaikuttavat ainoilta täysipäisiltä tällä palstalla.
- Framus
no niin kirjoitti:
Nämä klasarit vaikuttavat ainoilta täysipäisiltä tällä palstalla.
Päät ovat todella täysiä!
- klasariopiskelija
Framus kirjoitti:
Päät ovat todella täysiä!
Olet varmaan samaa mieltä, että alushousujen haistelu ei ole täysipäisen hommaa, vai oletko?
Miksi sellaista kuitenkin harrastat? Onko pääsi syntymätyhjä vai täynnä aineita? - Framus
klasariopiskelija kirjoitti:
Olet varmaan samaa mieltä, että alushousujen haistelu ei ole täysipäisen hommaa, vai oletko?
Miksi sellaista kuitenkin harrastat? Onko pääsi syntymätyhjä vai täynnä aineita?On siellä näköjänsä kustakin, ei pelkkää pooppia.
- klasaripoiskelija
Framus kirjoitti:
On siellä näköjänsä kustakin, ei pelkkää pooppia.
Oho, jotain uutta: Rehellinen puuppari.
- Juha8222222
Mitä hittoa pitää päteä??
En ole koskaan väittänyt sitä ja sitä jne.
Hän haluaa päteä.
Itekin oon sortunut joskus pätemiseen joten sekin pitää muistaa.
Pyydä anteeksi minulta Kasarimies niin ei ole sun kanssa enään huonot välit, jooko??
jos et halua pyytää niin se on sun omaa nokkavuuttasi, ylpeyttäsi sitten...
Pallo on sinun hallussasi.
Musiikki on yleensäkin vähän mielipideasia myöskin, toki parhaat bändit/artistit on parhaita mut jokaisella ihmisellä on oma musiikkimakunsa eikö??
Ei millään pahalla Kasarijäbä mut vaikutat täällä jotenkin ylpeältä pätevältä tyypiltä....- husaari palstalla
Teikäläisillä ei selvästikään ole kaikki inkkarit kanootissa.
- husaari palstalla
"Musiikki on yleensäkin vähän mielipideasia myöskin"
Musiikillinen laatu ei ole koskaan makukysymys.
"parhaat bändit/artistit on parhaita"
Poopmusiikki ei ole koskaan laatumusiikkia.
- jösses
Alemmuuden tunto on poopin kuluttajien parissa käsin kosketeltava ja täysin syystä.
Surullista on se, että...
"Ylenkatse puupparia itkettää, vaan ei osansa vähyys."- oraalitorio
"Alemmuuden tunto on poopin kuluttajien parissa käsin kosketeltava ja täysin syystä."
Ei kyse ole alemmuudentunnosta, vaan eräiden ylemmyydentunnosta, ja sekin johtuu harhasta. - Leidi Gagga
oraalitorio kirjoitti:
"Alemmuuden tunto on poopin kuluttajien parissa käsin kosketeltava ja täysin syystä."
Ei kyse ole alemmuudentunnosta, vaan eräiden ylemmyydentunnosta, ja sekin johtuu harhasta.Kyse on nimenomaan kaltaistesi alemmuudentunnosta.
"Ylenkatse puupparia itkettää, vaan ei osansa vähyys."
"Se on saamattomuuden huonoutta eikä siinä auta laupijjaat silimätkään." - oraalitorio
Leidi Gagga kirjoitti:
Kyse on nimenomaan kaltaistesi alemmuudentunnosta.
"Ylenkatse puupparia itkettää, vaan ei osansa vähyys."
"Se on saamattomuuden huonoutta eikä siinä auta laupijjaat silimätkään."Ei minulla mitään alemmuudentuntoja ole, mutta sinun kaltaistesi viesteistä huomaa, että teikäläisillä on leuhka meininki. Vai olisiko teillä itsellänne sittenkin alemmuudentuntoa, kun pitää kaiken aikaa ikäänkuin todistella omaa "ylemmyyttään" kuittailemalla muille, kuin klasareille? Sitä kun kumminkin puhutaan vain musiikista.
- klasariopiskelija
oraalitorio kirjoitti:
Ei minulla mitään alemmuudentuntoja ole, mutta sinun kaltaistesi viesteistä huomaa, että teikäläisillä on leuhka meininki. Vai olisiko teillä itsellänne sittenkin alemmuudentuntoa, kun pitää kaiken aikaa ikäänkuin todistella omaa "ylemmyyttään" kuittailemalla muille, kuin klasareille? Sitä kun kumminkin puhutaan vain musiikista.
Tottakai sinulla on alemmuudentunto. Olet lisäksi kade.
"Ylenkatse puupparia itkettää, vaan ei osansa vähyys."
"Se on saamattomuuden huonoutta eikä siinä auta laupijjaat silimätkään." - Eino Hura
oraalitorio kirjoitti:
Ei minulla mitään alemmuudentuntoja ole, mutta sinun kaltaistesi viesteistä huomaa, että teikäläisillä on leuhka meininki. Vai olisiko teillä itsellänne sittenkin alemmuudentuntoa, kun pitää kaiken aikaa ikäänkuin todistella omaa "ylemmyyttään" kuittailemalla muille, kuin klasareille? Sitä kun kumminkin puhutaan vain musiikista.
Kaikilla, joitten ala on niin epävarmalla pohjalla kuin omasi, on huono itsetunto.
Se on täysin luonnon laki.
Ei ole mitään hyötyä sääliä sellaista, joka rakentaa tupansa tuuleen, jos tunnet sanonnan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832