Niemisen finaalitappio siirtyi sateen vuoksi

Pete Sampras

Surkea pelimies on finaalissa vastassa, mutta Jarkolle tulee tappio silti.

Se pää kun ei vaan kestä, vaikka ei ole kummoinen vastus.

Jos olisi oikea pelimies vastassa, niin silloin ei riittäisi taidotkaan. Olisi voiton sauma vain vastustajan loukkaantumisen myötä.

Veikkaan tappioluvuiksi 5-7, 2-6.

2

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Connors

      Jarkko voittaa kaksinpelin kolmessa erässä. Nelinpelissä tulee tappio kahdessa erässä varsin selvin luvuin. Nämä ennustukset luin teelehdistä aamuteessä.

      Jarkolla on ollut tuuria vastustajien kanssa tähän asti. Stepanek oli ainoa hankala kaveri tähän asti. Kaaviota katsoessani etukäteen, näytti että viimeistään Isnerille Jarkko häviää. Vaan eipä se onneksi ihan näin mennyt, vaan Isner putosi jo aikaisemmin.

      Australian avoimissa arvonnassa ei käynyt ihan yhtä hyvä tuuri; Nalbandian tuskin häviää Jarkolle ensimmäisellä kierroksella.

    • Jarkko-fan

      Pää on Jarkon vahvin ominaisuus. Ilman sitä ei olisi ollut ATP-13 sijalla, eikä olisi voittanut tämänpäiväistä finaalia. Hieno voitto 6-2, 7-5 ja 250 ATP-pistettä. Go JarkGO!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      271
      4959
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      89
      3454
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      45
      3411
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2639
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1833
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1630
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1448
    8. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      14
      1399
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1037
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1035
    Aihe