Mitä tehdä jos kumppanisi ei tue raskauden aikana? Haluaa kuitenkin lapsen ja on aina toivonut sitä.
Joudun viettää jokaisen viikonlopun yksin kun mies on juhlimassa..vaikka lupasi tukea ja olla selvin päin koko odotusajan ja myös sen jälkeenkin hetken.
Mitä tehdä että miehen päässä välähtäisi että oikea paikka olisi kotona? Miten mies voi laittaa kaverit oman lapsensa edelle? Mitä pitäisi tehdä että kaikki olisi edes joka toinen viikonloppu toisin?
Pian on menossa rv 20 ja pelkään että näin on loppu raskauden ajankin...Ehkä synnytykseenkin yksin jos mies menee missä menee..
Tarvitsen kipeästi apua.
kaipaan neuvoja äidiltä ja isiltä
2
119
Vastaukset
Jos miehesi on vielä niin epäkypsä että bilettäminen on tärkeintä, niin ei se raskaus sitä muuta. Eikä todennäköisesti lapsikaan. valitan, se on se todellisuus
- nyssykkä
Voihan harmi.
Luulenpa myös, että homma ei muutu ainakaan parempaan suuntaan lapsen synnyttyäkään. Mielestäni miehesi ei kuitenkaan aidosti halunnut tätä, kun kerran on kuitenkin suuremmat intressit hypätä ravintoloissa viikonloppuisin. Ja Sinä olet kotona.
Ja raskausaikakin on sellaista, että ei lainkaan liikaa ole pyydetty, että mies olisi kotona ja jotenkin edes tukisi, ilman sanomistakin.
Oletteko kovin nuoria? Mies elää vielä tuota aikaa, että kaverit on erittäin tärkeitä. Sitä ei muuta lapsi vaan aika ja elämänkokemus.
Harmittaa puolestasi.
Pyydä jo nyt etukäteen jotain hyvää ystävääsi varautumaan tulemaan kanssasi synnytykseen, jos et yksin halua synnyttää. Ei miehesi kuitenkaan silloinkaan ole lähimaastossa .
Ikävä asia, en muuta osaa sanoa. Itse en katselisi tuota rulettia, mutta olenkin jo vanhempi. Lapsen synnyttyä Sinulla on siinä sitten kaksi lasta...
Onnea Sinulle ja voimia myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3367372Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774719- 2083215
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243087- 751995
- 1531896
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2181824Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661597Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201558- 891468