Minkä nimiseen mielenterveyshäiriöön kuuluu se, että menee uni ja todellisuus sekaisin? Ei osaa erottaa, kumpi on kumpaakin.
Joku kertoi itsellään olleen sellaisia oireita ja kävi sitten muutaman viikon mielisairaalassa. En tiedä paraniko, en ole nähnyt vuosiin.
Itse otin huolimattomuuttani pikku annokset kahta lääkettä (á puoli tablettia) ja pullon tai kaksi keskiolutta. Olin vuorokauden sekona tuolla tavalla... Oli kyllä viimeinen kerta kun tuon erehdyksen tein! Ei ole mielisairaus mukavaa!
Tuommonen juttu...
Kantapään kautta...
2
96
Vastaukset
- dreamandreality
Itsellä menee usein uni ja todellisuus aika sekaisin. Mutta suurimman osan päivän aikana saan eroteltua, siinä vaan menee koko päivä ahdistellen kumpi oli kumpaa. Tietysti joskus voin tarkistaa asian, esimerkiksi omasta kirjottelusta, mutten meinaa silti aina uskoa ettei sitä tapahtunutkaan. Kun asia kertakaikkiaan tuntuu niin todelliselta. En tiedä mistä johtuu.. mutta ahdistaa se on...
Ufouskovaiset on siinä tilassa ilmeisesti koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832