äänestä oikein jos äänestät

Jeesus on Herra

http://fi.wikipedia.org/wiki/Martti_Uosikkinen

Samaria oli muinaisen Israelin pääkaupunki, joka sijaitsi 60 kilometriä Jerusalemista pohjoiseen.

Raamatussa profeetta Aamos kritisoi Samarian palatsin ylellistä elämänmenoa. Ptesidentin itsenäisyyspäivän juhlatilaisuus on kuvottava, koska sinne kutsutasan paljon ihmisiä, jotka eivät edusta Suomen kunniakasta kansanosaa.

Itsenäisyyspäivää tulisi juhlistaa kotioloissa ilman ylellistä kestitsemistä ihmisiltä kunniaa hakevilta varakkaille ahneille ihmisille.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ttuplai

      https://www.suurikuu.fi/PublishedService?pageID=9&itemcode=9525534421

      Kyöpelinvuori on paikka jossa noidat viettävät noitasapattia - sen tarkkaa sijaintia ei vielä tiedetä.

      Skeptikot krtitisoivat vanhan testamentit verisyyttä, epäloogisuutta, kaksinaismoralismia ja Jumalan julmuutta.

      Itsenäisyyspäivänä tulee pukeutua surupukuun turhaan kuolleiden ihmisten vuoksi.

    • tnecniV

      Miten telinevoimistelija, Samaria ja Suomen itsenäisyyspäivän juhlat saadaan samaan kattilaan? Mut antaa olla.

      "eivät edusta Suomen kunniakasta kansanosaa."
      -Ketä sinne sitten pitäisi kutsua? Kuka on Suomen kunniakkaita kansalaisia? J. Katainenko? Sinne kutsutaan Suomalaisia kaikista ryhmistä, ihan tavan kansalaisiakin. Oletko sinä tuo yllämainittu telinevoimistelija ja tahtoisitko mennä linnanjuhliin? Sekö tässä oli se juttu?

      Miksi sä esität toiveesi niin vaikeasti? Julistat raamattua, liität Wikistä ja haukut päälle? Sano suoraan jos tahdot juhlimaan. Ja kirjoita seuraavalle pressalle toiveesi kirjeitse. Siihen tarvitaan vain yksi lause, ilman jumalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2124
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2028
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1818
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1496
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1399
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      548
      1156
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      998
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      937
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      929
    Aihe