http://www.iltalehti.fi/missit/2012011315073340_mm.shtml?ref=leiki
onse vaikea tajuta että ilman meikkiä tarkoitaa ilman mitään kuin järvestä nousseena. eihän noi mitään eroa oo eri valaistus vaan.
onse vaikea tajuta että ilman meikkiä tarkoitaa ilman mitään kuin järvestä nousseena. eihän noi mitään eroa oo eri valaistus vaan.
Vastaukset 16
Vanhimmat
viivi suominen on luonnonkaunein. tasapainoisimmat kasvot siitähän se tulee. muut on mitä on karannaita...
Tykkäsin myös. Tuo meikki mikä sillä siinä toisessa kuvassa on jotenkin hävittää sellaisen kivan "tyttömäisyyden" mitä hänestä löytyy.
Sabina Särkkä ja Sara Chafak näyttävät myös ihan hyvältä.
Lisäksi Anna Tallgren on myös muuten ihan hyvän näköinen mutta jotenkin noista kasvonpiirteistä tulee mieleen Anni Sinnemäki joten siitä iso miinus. :-D
mietin ihan samaa kun katoin ton jutun:D
Eipä ole vaikeaa nähdä, että suurimmalla osalla on tuossa ainakin rajaukset ja varmaan ripsiväriäkin silmämeikkinä.
meikkivoidetta, huulikiiltoa, kulmakynää.. kaikki ed. mainitut on noissa ilman meikkiä- kuvissa, nykyään "ilman meikkiä" tarkoittaa varmaan samaa kuin että on ilman ripsienpidennyksiä.
Kestopigmentointi ja ripsipidennys ovat vastaus. Eivät lähde pesuveden mukana.
Selkeästi kulmien ja silmänympärysten kestopigmentoinnit ja ripsipidennykset. Myös valaistus on valittu mahdollisimman ihanteelliseksi, toista se oli joitain vuosia sitten, kun "missit ilman meikkiä" oli oikeasti ilman meikkiä, ns.raakakuvissa, ilman mitään lisäkkeitä ja lisättyä, ihan luonnontilassaan, siinä näki aikamoisia muutoksia sen meikatun ja meikittömän naaman välillä...
Ihan järkyttäviä kuvia. :D
Onkohan tämän jutun tarkoitus ohjata lukijaa arvostamaan "luonnonkauneutta" (heh heh sillekin)? Sen verran kummalliset meikit ja oudot ilmeet.
Joo kyllä ne ovat meikittä, mutta kun nykyään kaikki kaunistus ei tosiaan ole pois pestävissä. Myös kulmat ja ripset voidaan värjätä kuten tukkakin eikä se lähde pesussa pois. Luonnonkauneimmat ovat selvästi Sara Chafak ja Viivi Suominen.
Miten täällä kaikki ylistää tuon Viivi Suomisen luonnonkauneutta, tuon jutun kun luin, niin nuo noin tökerösti värjätyt/piirretyt/pigmentoidut kulmakarvat oikein hyppäsivät silmille..
Omaan silmään Sara Chafak luonnonkaunein.
Sara Chafak on hevosennaamainen, isot hörökorvat, iso nokka ja pieni leuka. Mutta tottakai se on täällä Suomessa varsinkin kaikkien naisten mielestä se kaunein kun on tumma ja eksoottinen :D
Omasta mielestäni Saralla ei todellakaan ole Suomen kauneimmaksi vaadittavaa kauneutta, ja käytöstavoissakin olsi parantamisen varaa... Tosin tämänkin lapsellisen kiukuttelun te eukot pistätte varmaan vaan "tumman ja tulisen" luonteen piikkiin: http://www.iltalehti.fi/viihde/2011033113465670_vi.shtml
Ilman meikkiä = vain 75% meikeistä.
Ilman meikkiä tarkoittaa, että muuten on lähes kaikki meikit, mutta ne suttuiset banaanivarjostukset on jätetty tekemättä ja silmät yritetty rajata vähän kauniimmin kuin paksulla mustalla tussilla.
Mun mielestä toi Anni Griinari on älyttömän kaunis "ilman meikkiäkin", ja varmasti ihan oikeasti ilman meikkiäkin on kaunis. Ei kasvonpiirteet meikin kanssa muutu, eikä noi missiehdokkaat näytä paljookaan erilaisilta vähemmällä meikillä. Kyllä Suomesta löytyy kauniimpia naisia, mutta on aika väärin sanottua kutsua noita rumiksi. Jos ei ole 100% täydellinen, ei tarkoita että on ruma. Kauniita noi kaikki on.
missien taso on laskenut :(
tavan bb-tyrkkyjä..
Muistatteko aikaa kun missit oli Kaunottaria?
Taru Sokalla ja Krista Haapalaisella on ainakin tekoripset/aavistus ripsaria. Huomaa heti ja sit kun vielä katsoo ja zoomaa kaikkia kuvia isommiksi ja lähelle niin näkee heti, että aivan aavistuksen verran on kätetty alaluomissa rajauskynää ja kulmat on tietysti kaikilla laitettu (paitsi ehkä luonnostaan tummilla tytöillä). Ja koko kasvoihin on laitettu, jos ei ihan meikkivoidetta niin jotain voidetta joka sävyttää ja tekee mattapintaiseksi, sillä muuten noilla kiiltäisi enemmän kasvot eikä ne olisi niin tasaisen värisiä. Turha nimittäin huijata ketään, me ollaan Suomessa ja noin monesta tytöstä ainakin yksi omaa couperoottisen, punakan ihotyypin. Vaikka Missi finalisteja ovatkin...Ja olen muuten ihan varma, että kaikkien luomissakin on käytetty jotain vaaleaa sävyä, sillä kaikilla hohtaa tuo sisempi silmäkulma.Ainiin ja kaikilla on saman sävyiset huuletkin, ei ole edes tuolle ulkomaalaiselle Chafakillekaan voitu eri sävyä laittaa, ovat säästäneet huulikiillossakin. Arvostakaamme luonnonkauneutta.