Lallille patsas

Suomalaiselle sankarille.Meidän kaikkien edestä
verta vuodattaneelle.
5225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tulee varmaan vielä aikanaan
vapaustaistelija,hurraa

Äänestä

hyvä idea, Lallihan oli aikansa sankari, joka
taisteli vierasta valloittajaa vastaan. Köyliöön
se patsas kuuluisi.

Äänestä

Ai, mä luulin että Lallilla oli muut motiivit
murhaan kuin Suomen pelastaminen. Mitä
sankarillista Lallin teossa oli? Ei mitään
patsaita.

Äänestä

Edusti Mies kunnialla tätä herkkää suomalaista
Miestä, kaiken mailman ulkomaanpellejä vastaan;)

Äänestä

Köyliössä on ollut jo vuosikaudet Lallin patsas!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mihin?Espalle???? kirjoitti:

Suomalaiselle sankarille.Meidän kaikkien edestä
verta vuodattaneelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu