Sotkamoon on avannut uusi yrittäjä Maatalon Jäätelön.Huuskolan tila tarjoaa jäätelöä omien lehmien maidosta.Kahvio myymälässä myös.Vinkkinä Sotkamoon suuntaavalle matkaajalle,maalaismaisema tulee kylkiäisenä.Suosittelen tutustumaan.
Maatalon Jäätelö
Jeätellöä nam
4
832
Vastaukset
- Kotijäätelö
Itse en kyllä suosittele, tilalla on tosi huono, epäystävällinen palvelu. Jäätelö on ihan hyvää, mutta kokemuksena varsinkin tilan emäntä jäi epämiellyttävänä mieleen.
- Aitoa jäätelöä
Varmaan olet käynyt jossakin ihan muualla. Ihanaa jäätelöä hersyvän iloisen palvelun kera ja reilut annokset, kiitos emännälle!
- venla1
Suosittelen, hyvä palvelu ja ihanat jäätelöt ja turvallisuuden eteen on nähty paljon vaivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539