Hesarin toimittaja palstalaisille tuttu Janne Toivonen kirjoitteli Hesarissa ym. otsikon alla
20.1.2012 (pe) näin:
-EDUSKUNNAN toinen varapuheenjohtaja Anssi Joutsenlahti (ps) on tehnyt Valtiontalouden tarkastusvirastolle selvityspyynnön valtion tutkimuslaitosten toimista kosteusvaurio-ongelman selvittämisessä.
Selvityspyyntö kohdistuu Terveyden - ja hyvinvoinnin laitokseen, Työterveyslaitokseen sekä sosiaali- ja terveysministeriöön.
ASIAN AJAJANA on Helsingin Sanomien tietojan mukaan toiminut Joutsenlahden ERITYISAVUSTAJA PEKKA NIKKOLA, joka muutaman muun tahon tavoin on vaatinut valtiolta aktiivisempia toimia sisäilman terveyshaittojen selvittämisessä.
Valtion kärkihanke asiassa on Kosteus- ja hometalkoiden siipien alla toimiva TOXTEST-tutkimusryhmä.Se PYRKII kehittämään sisäilman MYRKYLLISYYTTÄ luotettavasti mittaavan työkalun KORJAUSTEN TUEKSI.
Ryhmään on koottu AIEMMIN RIITAISIA SUOMALAISTUTKIJOITA pelaamaan yhteen pussiin.
No toivottavasti Joutjärven erityisavustaja Pekka Nikkola saa selvityksen STM:n palkkaamilta TOXSTES-ryhmäläisiltä MIKÄ MIKROBIMYRKKY hänen puolisen vuotta kestäneessä kosteusvaurioKOULUaltistuksessa nostatti hänelle puolen vuoden kululutua niin korkea verenpaineen, että hänen tt-lääkärinsä passitti hänet sen takia sairuslomalle koko kevätlukukaudeksi.
Valtion laitosten hometoiminnasta selvityspyyntö
5
131
Vastaukset
Kyllä me tiedämme Kikkolan olevan sinulle kuin...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/Bull_fighter.jpg"Kikkola" siksi, että tuo alkaa jo kyllästyttää.
Lopeta sinäkin Nikkolan rääkkääminen... Härkätaistelut pitäisi kieltää.
- Kakkonen kakkonen ka
Äänestän toisella kierroksella Pekkaa.
- !
Kannattaisi mukaan selvitykseen ottaa sairaalat,koulut ja päiväkodit.Lisäksi onisi hyvä selvittää kuka on vastuussa rakennusten huonosta kunnosta,etukäteen ei jälkikäteen.
- Asunto menetetty
Korjausten tueksi, höh?
"TOXTEST-tutkimusryhmä.Se PYRKII kehittämään sisäilman MYRKYLLISYYTTÄ luotettavasti mittaavan työkalun KORJAUSTEN TUEKSI."
Ei tule kunnollista korjaamalla, haukut ovat väärän puun juurella. Pitäisi kehittää uudisrakennuksia.
Sisäpintaan terästä ja eristeeksi jotakin styroksen tapaista, että laho pysyy poissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel109752- 58751
- 43626
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla205546- 40516
- 50504
- 22496
- 70496
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82463Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai36450