MM-kisat Suomeen!

On jo 10 vuotta siitä, kun jääpallon MM-kisat olivat Suomessa vuonna 2001 (Tornio-Oulu-Haaparanta). Vuonna 2004 saatu MM-mestaruus olisi luullut innostavan hakemaan kisoja - mutta ei. Kisat ovatkin olleet viime vuosina pääosin Venäjällä ja Ruotsissa. Kuten vuoden 2013 kisatkin Vänersborgissa. Nyt vain hakemaan kisat ja kullat kotimaahan!
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kannata hakea, kun yleinen kiinnostus tohon marginaalilajiin on täysin minimaalinen. Ne jotka haluaa seurata tota puuhastelua, niin sinne vaan ulkomaille kisoja katsomaan. Järjestyskin on vuosittain koko lailla arvattavissa..poikkeuksena tänä vuonna meidän surkeaakin surkeampi esitys...tosin pronssin sai tällä kertaa "ostojoukkue". Mutenhan mitskut menee aina sektorille RUS, SWE, FIN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kultaa rajalle kirjoitti:

On jo 10 vuotta siitä, kun jääpallon MM-kisat olivat Suomessa vuonna 2001 (Tornio-Oulu-Haaparanta). Vuonna 2004 saatu MM-mestaruus olisi luullut innostavan hakemaan kisoja - mutta ei. Kisat ovatkin olleet viime vuosina pääosin Venäjällä ja Ruotsissa. Kuten vuoden 2013 kisatkin Vänersborgissa. Nyt vain hakemaan kisat ja kullat kotimaahan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu