Tepolla reseptiä kuhalle?

Nyt kun palsta on selvästi asiallistunut Crudon ja Vanhan kokin siirryttyä takavasemmalle, niin palstan ykkösreseptit antava Teppo voisi astella kehiin hyvän kuhareseptin saattelemana?
6262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kerro jo lopulta mikä se sun sairaus on.

Äänestä

Vakka se kuhacheviche niillä latinolaispimuilla?

Äänestä

Juokse paskaporo suolle.

Äänestä

Minäkin olisin kiinnostunut varakkaan tepon hienoista ja loisteliaista resepteistä. Hän on ainut ja oikea kertomaan uudet innovatiivisemmät kalareseptit. Jäämme odottamaan tepon loisteliasta paluuta palstalle. Moni on jo odottanutkin tätä tähtihetkeä monta vuotta herkeämättä

Äänestä
  • Erityisesti meitä tietysti kiinnostaa jokin uusi resepti vaikka ne kolme ikuvanhaakin kopiota saattavat olla joillekin osoitus narsistisesta luonteenlaadusta, joka pyrkii käyttämään ruokaa hyväkseen oman itsetunnon nostoon.

    Go Teppo, go! Yllätä meidät.

    Äänestä

  • Jani-Petteri 6 v kirjoitti:

    Erityisesti meitä tietysti kiinnostaa jokin uusi resepti vaikka ne kolme ikuvanhaakin kopiota saattavat olla joillekin osoitus narsistisesta luonteenlaadusta, joka pyrkii käyttämään ruokaa hyväkseen oman itsetunnon nostoon.

    Go Teppo, go! Yllätä meidät.

    Älkäähän pikkulapset kirjailko tänne aikuisten palstalle, vai käykö esikoulusi liian rankankaksi?

    No niin nyt asiaan...

    Erityisesti odotan sitä Tepon uutta joulu-herkku kirjaa/opasta, jota Teppo kuuleman mukaan työstää kiireellä saadakseen sen valmiiksi joulumyyntiin hyvissä ajoin.

    Sieltä kuuleman mukaan löytyy uudet innovatiivisemmät reseptit alan taitajille. Kaikki uudet herkuruaat on testattu koekeittiössä alan vaatimusten mukaan ja hipovat maultaa parhaiden 5 ***** kokkien työtä. Teppo jopa ansitsisi yhden tähden lisää luomuksistaan.

    Jään innolla odottamaan joulua, että pääsen opettelemaa mestarimme uusia ja haluttuja tuotteita valmistettavaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poro Tallinnasta kirjoitti:

Nyt kun palsta on selvästi asiallistunut Crudon ja Vanhan kokin siirryttyä takavasemmalle, niin palstan ykkösreseptit antava Teppo voisi astella kehiin hyvän kuhareseptin saattelemana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu