Kaikki havainot tukevat www.onesimpleprinciple.com mallin mukaista maailmankaikkeutta.
Niin se ikuinen asia kierrättää itseänsä yhden yksinkertaisen periaatteen mukaisesti.
Aikanaan Kiviniemi työntyi keskustapuolueen ydinkeskustaan ja syrjäytti / työnsi siellä aikaisemmin toimineen Vanhasen pois keskustapuolueen ydinkeskustasta. Vanhaseen toki kohdistui kova ulkoinen paine joka työnsi häntä pois päin keskustapuolueen ydinkeskustasta ja näin Kiviniemelle avautui helppo tie työntyä ydinkeskustaan asti.
Nyt Paavo Väyrynen omaa jäsentensä avulla ison ulkoisen paineen joka on työntämässä häntä takaisin keskustapuolueen ydinkeskustaan ilman vetävää voimaa, jolloin Paavo tulisi TYÖNTÄMÄÄN Kivinimen pois päin keskustapuolueen ydinkeskustasta.
Ja juuri tämä on sitä itseänsä eli maailmankaikkeuden toimintatapaa eli ikuisen asian kierrätystä ikuisessa avaruudessa joka on ei yhtään mitään!
Paavo ymmärtää ettei liika keskittäminen ole hyvä asia. Kuka nyt mustista aukoista tykkää.
Entropiankin mukaan meidän pitäisi hajaannuttaa valtaa tasaisemmin sinne missä ihmiset elävät elämäänsä.
Miksi siis loisimme suomen sisäisiä mustia aukkoja kauaksi ihmisistä?
Tai Miksi annamme vallan suomen ulkopuolella asuville ei suomalaisille?
Kyllä Paavo Väyrynen tietää mistä hän puhuu!
.
Onko laajeneva avaruus "jumala"?
http://www.ksml.fi/yhteiso/keskustelu/posts/list/43661.htm
.
Ikuisen asian kierrätystä
3
122
Vastaukset
- IGLUJFKY
Mitä ihmettä suollat politiikka fysiikkapalstalla. Onko viimeinenkin järjenhiven muuttunut vähemmin tiheäksi?
- Mr.todistaja
Kaikki havainot tukevat ??
Yksi havainto joka tukee olisi hyvä saavutus. Kerro siis se yksikin havainto joka suoraan istuu teoriaasi kuin tatti.
Ole hyvä sana on vapaa.
Ei mitää tsunameja, ei tornadoja. vaan sellainen havainto joka istuu pelkästään teoriaasi, noi esimerkiksi mainitut olivat laattatektoniikka ja sääoppia.
OLE HYVÄ. >
Tätä päivää on odotettu. Siis KAIKKI havainnot tukevat. Myös Cavendishin gravitaatiovaaka, jonka aiemmin myönsit olevan täysin "teoriasi" vastainen havainto. Nyt tämä havainto tukee siis teoriaasi. Kertoisitko miten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?791525Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141004Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79912Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.95902Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51724Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot139674- 53664
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48651Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51641- 74633