Muotokuvatatuoija Tampereella

Örf Flöijänder

Alkukirjoitus: Sori, tiedetään kyllä, että 'hyvä tatuoija Tampereella'- tyyppisiä toikkeja on ollut jo hurumykky mutta nyt on kyse vähän eri asiasta.

Eli: Selkään pitäisi saada viisi oikean ihmisen kasvoa. Kenen luulisitte Tampereella onnistuvan hommasta parhaiten? Tompan, Veeran, AaDeen vai Toni Kosketuksen? Vai jonkun ihan muun? Kokemus saa puhua nyt.

5

580

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17

      Kaikki on tietysti subjektiivista, mutta itseä ei ole ainakaan nettigallerian perusteella Toni Kosketuksen jälki vakuuttanut, joten sen jättäisin ensimmäisenä laskuista pois.
      Tompalla olen käynyt tatuoitavana ja voin suositella, mutta perusmuotokuvat ei ole niinkään Tompan erikoisalaa.
      Veera ei ole ollut alalla vielä hirveän pitkään, on kyllä minusta taitava, mutta en ole kovin monta Veeran tekemää muotokuvaa nähnyt.
      Aadee vaikuttaa nettigallerian perusteella myöskin ihan pätevältä, ei ole henk.koht. kokemusta.

      Näitten lisäksi kehotan tutustumaan Precious Tattoon tarjontaan, sekä Hexalla että Mikolla on näkynyt gallerioissa jonkun verran muotokuvia:
      Heksan kuvia http://www.hexa666.com/
      ja Mikon kuvia http://fi-fi.facebook.com/people/Mikko-Inksanity/100001206529484

      Onnea tatuoijan valintaan!

    • heyheyhey??

      hexa, mikko, putkan ile tai jp. siinä ne sitten olikin, jos oikeesti haluaa toimivan muotokuvan.

    • Iteottanut

      Netta Mad Max Tattoo

    • Örf Flöijänder

      Oho, toi Precious onkin jäänyt jostain syystä vieraaksi. Hyviä kuvia.
      Ja Ilehän on toki guru, unohtui tuosta alkuperäisestä listauksesta. Tuleepa vaikia paikka.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3874
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2811
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2478
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1829
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      29
      1578
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1468
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1248
    Aihe