Niin että otsikon kysymys. Loppuen lopuksi täällä palstalla roikkuminen varmaan vähentää mahdollisuuksia päästä parisuhteeseen, vai olenko ihan väärässä? :DD
Vastaukset 13
- Etukuormaaja
Palstan tarkoitus on peen jauhaminen. Väillä on ihan asiallisia ja tarpeelisia aloituksia sekä kirjoituksia. Totta on se, että palsta vähentää mahdollisuuksia löytää parisuhde.
- baariin.
Kaikki saman ämmän näppäimistöltä.
Sun mahdollisuudet on jo menneet vuosia sitten.
Astu Baariin siellä ne äijät on.
Ei tämä ainakaan lisää mahdollisuuksia päästä suhteeseen. Täällä jos missä lietsotaan tappiomielialaa ja muuta negatiivisuutta, ja monilla (minullakin) anti keskusteluun on tehokas itselatistaminen, jota moni sitten innostuu pönkittämään.
Eräiden tarkoitus on luoda tänne törkychatti, eräänlainen kuvalauta, jossa olisi vain miespuolisia osanottajia.Saattaa olla niinkin. Mutta usein mahdollisuus on alunperinkin häviävän pieni, varsinkin jos olet mies. Jos häviävän pienen mahdollisuuden jakaa vielä pienempiin osiin, ei se siitä paljon pienemmäksi muutu, varsinkin jos lähestyy nollaa. Nolla mikä nolla käytännössä.
- Yksi tarkoitus
hc-atm:ien virkeänäpito. Vähän aikaa sitten vilautettiin jossain linkissä niin isot K-tissit, jotta siinä oli kuvallista inspiraatiota atm:ille käsikäyttöön viikoksi ainakin.
Joku ei varmaan tullut ajatelleeksi Sinkut-palstan atm:ille mielialoja ja mielen vireyttä ylläpitävää ja terapeuttista voimaa ja painoarvoa, vaan tulkitsi hölynpölyksi (kuten juorut yleensäkin) ja poistatti linkin.
Kaikille käypänä kompromissina voisi tieten yrittää anoa oma palstansa ydinjoukolle vaikkapa nimellä: Ainakin yhden K:n tissit ja ATM. - Citynainen
Kyllä. Osuit naulan kantaan.
Tämä on terapiasivusto jossa vuorovaikutteisesti keskustellaan asioista. - 8+4
Ymmärtääkseni tämä on Suoli24:n kontribuutio häiriintyneiden pitämiseksi pois ihmisten parista. Auttaa yhteiskuntaa, jossa on siirrytty yhä enemmän avohoitoon.
Osa kirjoittajista on vuosikausia toistellut täällä mantrojaan tapaamatta koko aikana livenä muita kuin postinkantajan, jota ei ole onnistunut välttämään vaikka yritti ajoittaa kauppareissun katsomalla ensin ulos ikkunoista ja ovisilmästä.
Sinkkupalstahan tämä ei ole. Sinkkukeskustelua löytyy esimerkiksi Eurosinkuista. - hghcd
Ihmiset purkavat täällä pahaa oloaan. Se on palstan pääasiallinen tarkoitus. Ihan hyvä että tällainen palsta on olemassa.
- tuleva atm?
Itselleni palsta toimii päivän taattujen naurujen antajana. Lisäksi lukemalla muiden surkimusten tilityksiä elämästään omassa itsesäälissä rypemisestä tulee yhä kivempaa.
Varmaan kaikilla näillä Suhteet: palstoilla jutellaan paljon asiaa, mutta vielä enemmän asian vierestä :)
Toisaalta tällä Sinkut-palstalla liikkuu varmaan paljon oikeasti sinkkuja, mutta myös meitä, jotka etsimme vain kiinnostavia puheenaiheita, joita voisi hetken tykönään pohtia.
Täällä "roikkuminen" on ajankulua siinä missä joku nettipelaaminen tai TV:n katselukin. - Ihan kivaa välillä, mutta ei se liikkumista tuolla hapekkaassa ulkoilmassa voita ;)- 20
Ulkoilmassa ! En ole vuosiin käynyt ulkona.
- ...
Tämänkin palstan tarkoitus on tuoda rahaa enirolle.
- Rideitbaby!
Toimia vertaustukiryhmänä ja turhautumisen purkamiskanavana saamattomille miehille, ja viihteenä kovanahkaisille muille ihmisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491135- 16785
- 63715
- 68712
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69668Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131595Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31575Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9530Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45498Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8480Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24453- 4452
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113424Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 13400
- 33398
- 30385
- 30372