Minulle on erittäin vaikea hyväksyä, etten pääse yhteyksiin sellaisen sielullisen mustanpuhuvan etelä-ITALIALAISEN MIESMALLIN kanssa.
PUSUHUULET, LAKRITSIKASTIKETUKKA, LEOPARDIKATSE VIINISTÄ HUMALTUNEENA, LEVEÄT HARTIAT, RYHDIKÄS RYHTI
TI AMO BANDITO DI NAPOLI.TOTALEMENTE KISSKISS FROM HELSINGBURG!
PUSUHUULET, LAKRITSIKASTIKETUKKA, LEOPARDIKATSE VIINISTÄ HUMALTUNEENA, LEVEÄT HARTIAT, RYHDIKÄS RYHTI
TI AMO BANDITO DI NAPOLI.TOTALEMENTE KISSKISS FROM HELSINGBURG!
Vastaukset 4
Vanhimmat
just joo..että korkkasit sit sen tuliaisviinipullon ja muistot hiipivät mieleen:-)
joo suosittelen ottamaan sisilialaisen, kun uskontokin on sama!
kukaan ei tule pakottamaan vaihtamaan uskontoa!!
ja silti löytyy niitä tummia miehiä kun niin moni nykyään ottaa muslimin ulkonäönkin takia.. Ja italialaiset miehet on usein "hulluina" blondeihin naisiin ja siellä on blondiksi värjäys suoristusbuumi naisilla, kun taas Suomessa monet naiset värjää hiukset tummanruskeiksi/mustiksi
No tuskin pääset syvempiin yhteyksiin kenenkään kanssa, kun noin pinnalliselta ja hölmöltä vaikutat. Sitä paitsi läheskään kaikki etelä-eurooppalaiset eivät ole "mustanpuhuvia" haha, Siciliassa jopa vaaleita normannien jäljiltä. Ja viinistä humaltuneena? Huahuahahaha, humallu sinä vaan viisaampien keskittyessä "pääsemään yhteyksiin", Välimeren maissa harvemmin humallutaan viinin ollessa lähinnä ruokajuoma. Meniköhän myös Napoli ja Sicilia pikkasen sekasin? Huh, tällaisilta pitäisi matkustaminen kieltää etteivät nolaa koko kansaa... :D
Haluaisiko joku oikeasti kertoa kokemuksia sisilialaisista/italialaisista eikä vain vitsailla??
omia kokemuksia:
tapasin nuorempana mukavan oloisen sisilialaismiehen, tykkäsin etenkin siitä kun hän esitteli minut heti ystävilleen tai en tiedä olivatko ne vaan tuttuja vai hyviä ystäviä. Kävin myös miehen kotona, myöhemmin mietittynä oli tyhmää heti luottaa ja mennä sinne mutta kun sain sellaisen kuvan että hän halusi esitellä minut perheelleen ja olihan siellä mamma vastassa mutta vihainen mamma. Myöhemmin ymmärsin että myös italialaiseen kulttuuriin kuuluu kihloihin meneminen seurustelun alettua, kulttuuri on hieman vanhoillinen mutta ei onneksi läheskään niin vanhoillinen kuin vaikkapa muslimikulttuuri jossa tarkasti islamia noudattavat eivät saisi edes tapailla/halata tms. pientä. Suurta plussaa on juuri tuo juomattomuus, joka viikonloppu ei tarvitse dokata.