Valitus- ja ruikutusketju

V***u ko v********. Juoksu ei oo maittanut koko talvena. Jalat ollu vähän kipiät. Tommoset 3-6 kertaa viikossa oon yrittäny treenata vähän kevyemmin. Kuntosalia, hölkkää ja hiihtoakin. Ei taida ensi kesänä paljoakaan kilpaileminen kiinnostaa.

Tänne viestiä, sikäli mikäli on aihetta valittaa tai ruikuttaa.
8165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sarasvuo kehtaa vinkua maratonin aiheuttamista saikuista. Kun kuulemma pitäisi maratoonaaminen ja ultraaminen kieltää jos joutuu niiden takia saikulle.
Mitään kivaa ei ihmisille enää sallittaisi.

Minä ainakin aion olla kisojen jälkeen saikulla, koska se on terveellisempää kuitenkin kuin tupakinpoltto. Sanoo Sarasvuo mitä tahansa.

Äänestä
  • Auttasko tohon, että popsis niitä kipupillereitä, jo kyseisen juaksun aikana, eikä vasta Sarasvuoteella.
    Ite en oo milloinkaan ollu maran jälkeen saikulla tai pois töistä vaiks olis mara ollu sunnuntaina.

    Äänestä

  • Do The Stönö kirjoitti:

    Auttasko tohon, että popsis niitä kipupillereitä, jo kyseisen juaksun aikana, eikä vasta Sarasvuoteella.
    Ite en oo milloinkaan ollu maran jälkeen saikulla tai pois töistä vaiks olis mara ollu sunnuntaina.

    Riippuu varmaan mitä töitä tekee. Toimistoon pystyy kyllä raahaamaan itsensä suoraan maratoniltakin, mutta johonkin varastoon hanttihommiin, saattais olla hieman tuskaista ja vaarallista nostella laatikoita.

    Äänestä

Ei kestä jalat juoksua. Hyvät jalat oli mutta maratoonaamalla rikoin ne. Näillä on nyt pärjättävä loppuelämä. Voi elämän kevät. Tyhmästä päästä kärsii

Äänestä

Joko toinenkin Turkkusen topten-ultraaja juoksi itsensä rikki joutsenen lisäksi. Tossuttelija on telakalla. Enää huipuista on ehjänä Antell. Hänekö varaan jää Suomen maine MM-kisoissa? Antell ja Sinisalo ovat kestäneet ilman vammoja. Heissä on Suomen toivo tällä hetkellä.

Äänestä

Heikoissa hapessa tuntuu laji olevan. Kannattaako mitään naistenjoukkuetta lähettää MM-kisoihin kun kerran koko ykkösrintamalla on värkit remontissa.

Äänestä

Ai jai jai ai jai jai ai jai jai...

Äänestä

Oi oi oi oi oijoi oi oijoi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H Törppö kirjoitti:

V***u ko v********. Juoksu ei oo maittanut koko talvena. Jalat ollu vähän kipiät. Tommoset 3-6 kertaa viikossa oon yrittäny treenata vähän kevyemmin. Kuntosalia, hölkkää ja hiihtoakin. Ei taida ensi kesänä paljoakaan kilpaileminen kiinnostaa.

Tänne viestiä, sikäli mikäli on aihetta valittaa tai ruikuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu