Kaunein suomalainen nainen kautta aikojen
22
1015
Vastaukset
No jaa...ihan nätti. Mutta en kyllä käyttäisi adjektiivia kaunis kyseisen neidon kohdalla.
- Sara Chafak
Mitä adjektiivia käyttäisit itsesi kohdalla?
Tyhmä kaappi? Sara Chafak kirjoitti:
Mitä adjektiivia käyttäisit itsesi kohdalla?
Tyhmä kaappi?Palataan asiaan kun ymmärrät mitä adjektiivi tarkoittaa "Sara". ;)
- 3+5
Suomen kaunein nainen kautta aikojen on arabi? Ja toiseksi kaunein on sitten varmaan bantu (Lola Odusoga). Ei anna kovin hyvää kuvaa kansamme ulkoisista avuista tosin makujahan on monia. Itse pidän Pia Pakarista kauniimpana missinä kuin Chafakia.
- qwwwqq
Jep, samaa mieltä. Nykyinen missi ei ole minun makuuni sitten yhtään. Pia Pakarinen sen sijaan on paras missi pitkään aikaan.
- pisswasser suomi
qwwwqq kirjoitti:
Jep, samaa mieltä. Nykyinen missi ei ole minun makuuni sitten yhtään. Pia Pakarinen sen sijaan on paras missi pitkään aikaan.
Viivi Pumpanen oli hyvä missi, tällä kuvalla varmaan irtoaa miss maailma kisan voittokin:
http://img.sub.fi/mn_kuvat/sub/uusi_subfi/ohjelmat/biisonimafia/3_kausi/1308819.jpg
Tässä on paras Pakarinen:
http://www.uppslagsverket.fi/pub/Uppslagsverket/PakarinenEsa/PakarinenEsa.jpg
- wetawtewet
En nyt ihan ylistäisi. Sitä paitsi en häntä ihan suomalaiseksikaan miellä, ainakaan ulkonäköön perustuvassa kilpailussa.
- Ei kyllä
Hivele mun makunystyröitä,vähän niinku olis jääny naama pesemättä.
- dwdwwddww
Katselin tuota tarkkaan vain 1 sekunnin ja heti alko seisoo. LÄÄH LÄÄH LÄÄH
- hohohohohohoho
Ehh, huh. Kattokaa ton naamaa, missi ei täytä edes klassisen kauneuden minkäänlaisii piirteitä.. Leuka on ihme suippo, tommonen naama et saa tietystä kuvakulmasta ok kuvia. Pullasorsa. Kaiken kruunaa sössöttävä puhetyyli "hihi jos saisin valita mitä syön nyt, menisin mäkkiin!!111" . :D lol.
- _;O
Nätti tyttö, ja jokaisella makunsa, mutta kuten joku sanoo, ei kaunein kautta aikojen, ja riippuuhan se siitäkin miten kauneuden ymmärtää. Jos olisin kuten tuo häntäheikki jolla heti seisoo niin ymmärrän että hän katselee kuvia eri tarkoituksella kun minä, minä etsin kauniita klassisia piirteitä ja suhtkohtaista kehoa, en edes ajattele häntä seksi objektina.Joten kaikilla tyylinsä.
- Black is beautiful
Tulee vielä kauniinpia naisia kunhan maahanmuutto mm. Afrikan maista jatkuu.
http://26.media.tumblr.com//tumblr_m04lf6Ix5K1qenfido1_1280.jpg - samba www
Makunsa kullakin, ja surin osa ihmisistä ei ole kiinnostunut misseistä eikä edes tiedä kuka milloinkin on voittanut, ja mitä tulee kauneuteen niin sekin on katsojan silmissä.
- Jotain rajaa
Avaus = täyttä PAS.KAA!
Miten joku pulleroposki-arabi voi olla "kaunein suomalainen nainen"?????????????????? - srjekj7tkuek7k
Todella kaunis nainen, olipa suomalainen tai ei.
Kauniit kasvot ja upea kroppa.
Tienaa myös ansaitusti hyvin tällä hetkellä. - Lapin jätkä
Täydellinen kroppa. :D
Eipä oo tollasia tullu paljon vastaan.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lp7km1JhXZ1qeg2rmo1_500.jpg
Kattokaa ny noita kurveja näillä leideillä. lol- Ymmärtäväinen mies
rosa-m.m kirjoitti:
Turhan pienet bikinit on vain sattunut valitsemaan
Veikkaisin että useimmat miehet ovat sen verran ymmärtäväisiä, että tuon antavat anteeksi ;)
Ymmärtäväinen mies kirjoitti:
Veikkaisin että useimmat miehet ovat sen verran ymmärtäväisiä, että tuon antavat anteeksi ;)
No niin voi kyllä hyvin olla...
- kiinakiinakiina
Kun kerran Miss Suomi voi olla alkuperältään mistä päin maailmaa tahansa niin ulkoistan Kiinaan tämänkin asian:
http://www.chinadaily.com.cn/lifestyle/images/attachement/jpg/site1/20071203/0013729c050d08bd80e10a.jpg- Anonyymi
Tuula ignatius esitti kauniisti prinsessa Ruususta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237