Mitenkäs on, onko sinkut vain istuneet netissä, vai onko sitä saatu perse ylös tuolistakin?
Viiden päivän tauon jälkeen uskaltauduin ladulle, ei tullut kuin kuutisen kilsaa hiihdettyä perinteisellä, huomenna taas :)
Päivän liikuntamäärä?
14
125
Vastaukset
- Oli pakko nousta
Runkkasin poikkeuksellisesti seisaaltani.
- pasistisuikale
Tänään tuli lenkillä juostua, sama homma olisi huomenna edessä. Viikolla kun ei valitettavasti aerobista liikuntaa kerkeä harrastamaan. Maanantaina sitten paluu arkeen treenien parissa, ja salillakin varmaan tulee kävästyä :)
- Hämärän rajoilta
Tänään ei jaksanut isommin liikkua, kun eilen pudottelin hyötyliikuntana neljä tuntia lunta tasakatolta. Toki päivän mittaan tuli kiipeiltyä tikkailla ja kannettua tikkaita ja tavaroita ympäriinsä, kun olin lupautunut avustamaan isää erään teollisuushallin valaisinasennuksissa.
Lenkkeily saattaa lähiaikoina jäädä vähiin, sulavat mutta yhä jäiset jalkakäytävät eivät tällä hetkellä houkuta hankkimaan murtuneita ranteita ja kalloa. - Heinrich
Tällainen rötväyspäivä ollut tänään(=darra). Liikahdin peräti kaupassa saakka. Huomenna olisi ainakin jääkendoa.
Jaa a no tämän päivän antia oli lenkittää koiraa pari kertaa... liukasta oli kyllä paikoin ja kerran meinasinkin lentää nurin.
- ei ihmeempää siis...
hyötyliikuntaa vaan ehkä tunti
Askelmittari näyttää 17276 askelta. Mitäs se tekeekään... vajaata 15 kilometriä, eli normipäivä, vaikka ilma oli kaunis kuin morsian. Tosin tästä täytyy lähteä kohta hippaamaan, joten 20000 on mahdollisuuksien rajoissa. ;-)
Joka päivä jotain, mutta aika vähäiselle jääny kyllä viime aikoina. Joskus vaan hiukan painoilla. Mut jospa sais palauteltua ton joukkue harrastamisen taas harrastuksiin.
- uiyiuyiu
Olen hiihtänyt tällä viikolla 6 tuntia ja tänään 1,5 tuntia.
- .............
Olen lenkkeillyt tällä viikolla 38 kilsaa ja huomenna vielä noin kymmenen km lisää.
- ujo rumilusmies
Olen istunut keskiviikosta lähtien tietokoneen ääressä. Tosin olen kyllä myös nukkunutkin sekä liikkunut hieman, mutta kummankaan toimen hoitamiseen ei ole onneksi tarvinnut poistua asunnosta.
- Mynttinen
Tänään tuli juostua viiden kilometrin aamulenkki. Huomenna töiden jälkeen salille. Flunssa on haitannut treenaamista. Päivisin tulee istuttua koneen äärellä niin paljon, että vapaa-aikana ei notkuta tunti tolkulla koneella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3293893Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283580Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52292- 1121704
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181618Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241339Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j144963Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit101929Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79865- 86781