kun jotkut surevat Hilkka Ahteen poismenoa työpaikastaan.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/03/1507836/aktn-luottamusmies-raty-yksin-ei-ole-syypaa-potkuihin
Toivottavasti Suomi ei joukkokolaroi tänään klo 12.00,
7
68
Vastaukset
- Näin kuulin.
Rekat pysähtyy teille ja suuria ruuhkia tulossa.
- emili-a
ATK puhuu asiaa. Kyse ei ole pelkästään Rädystä ja Ahteesta. Liiton oikea tehtävä on sanoa, ettei kiusaaminen ole hyväksyttävää yhtään missään. Koska kiusaaminen on käynyt yhä raaemmaksi. Ne käytti tilaisuutta puuttua asiaan laajemmalti. Ok, ja ehkä ne yrittää pestä kasvojaan Rädyn ja Ruonalan tekosten jäljiltä. Jäsenet on oikeasti vihaisia tapahtuneesta. Luottohan tuossa menee.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/15-vuotiaan-elisan-paivakirja-paljasti-itsemurhan-syyn/art-1288453641466.html
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012030715298064_uu.shtml
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/osa-koulusurmat-kokeneista-oireili-viela-vuosien-jalkeen/art-1288453743371.html- ottakaa se huomioon
Aikuinen ja lapsi ovat kaksi eri asiaa.
Naisia puolustetaan tässä yhteiskunnassa lasten kustannuksella. - emili-a
ottakaa se huomioon kirjoitti:
Aikuinen ja lapsi ovat kaksi eri asiaa.
Naisia puolustetaan tässä yhteiskunnassa lasten kustannuksella.Luulen että AKT oli piste iille. Nää kaikki on perheellisiä ja lasten koulukiusaaminen on käyny yhä pahemmaksi. Ahde teki palveluksen kun teki asiasta julkisen. Asiaan on aika puuttua isosti. Mua on kiusattu töissä ja olin todella aseeton puolustamaan itseäni. Enkä takuulla ole ainoa. Kiusattuja on paljon, joka aloilla. Eikä muut liitot ole puuttuneet asian näin. Näiden oli pakko.
Ja AKT:n jäsenet on julkisesti paheksuneet oman liittonsa toimintatapaa. Tää vie liitolta uskottavuutta, ellei asiaa yritetä korjata. Se on liittojen tehtävä. ottakaa se huomioon kirjoitti:
Aikuinen ja lapsi ovat kaksi eri asiaa.
Naisia puolustetaan tässä yhteiskunnassa lasten kustannuksella.Naiset, lapset ja vanhukset. Mitä yhteistä heissä on? :)
sxthsens kirjoitti:
Naiset, lapset ja vanhukset. Mitä yhteistä heissä on? :)
He eivät ole kaiken pahan alku ja juuri eli keski-ikäisiä miehiä?
- emili-a
ps. Helikopteri yrittää laskeutua naapuriin. Kauhea pärinä. (ei ole mediheli)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse684490Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053749Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1113377Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.231919Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871175- 90929
- 55895
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125892Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25807