Mistäköhän saisi kelluvia golfpalloja. Mielellään Suomesta.
Suomesta en ainakaan netin kautta löytänyt...
Kelluva golfpallo
11
6114
Vastaukset
- raksutiikeri
Kyl niitä jostaki saa, ku kaveri niitä kerran osti jostaki...
- Kolffari
Pystyisitkö kysyä kaveriltas mistä hän niitä osti?
- Kolli
Kuopiossa ainakin Intersport Megastoressa näytti tänään olevan isokasa. Hintaa en tiedä kun hintalappua ei näkynyt.
- kolli
ne tuntuivat kevyemmiltä kuin esim Titut. Kun tiputtelin niitä vierekkäin kivilattialle niin pomppu oli matalampi. Pitää varmaan prässätä numeroa pidemmällä mailalla jotta lentävät samalla lailla kuin normaalit kuulat...Saattavat myös olla herkempiä tuulelle...
- Laherry
Mitään kelluvia golfapalloja tarvita. Pallot eivät ole nimittäin kovin kalliita. Pro shopeista saa irtopalloja n.1€ kappale. Ja jos pallo sattuu menemään metsään, niin sieltä löytää kyllä 3-4 palloa, joista yksikään ei todennäköisesti ole oma.
Kuten kotiseurani kapteeni sanoi luennollaan: "Palloa ei saa rakastaa liikaa". Siis että ei kannata tuhlata turhaa aikaa pallon etsimiseen jos sitä ei heti löydä.- kolli
esim. mökillä voi tehdä veteen "rangen". ankkuroi poju järveen 100 m päähän ja yritä osua siihen vaikka 52:lla vedgellä.
- Kolffari
kolli kirjoitti:
esim. mökillä voi tehdä veteen "rangen". ankkuroi poju järveen 100 m päähän ja yritä osua siihen vaikka 52:lla vedgellä.
....senpä takia kyselinkin
- Jeppe
Kolffari kirjoitti:
....senpä takia kyselinkin
Saako niitä tilattua netistä tai jostain golfliikkeestä??? jos tietoa niin kerro...
- Joo
kolli kirjoitti:
esim. mökillä voi tehdä veteen "rangen". ankkuroi poju järveen 100 m päähän ja yritä osua siihen vaikka 52:lla vedgellä.
Mitä kelluvia palloja minä olen kokeillu niin pallot kelluu melkolailla huonosti, eikä palloja oikein vedestä löydä, ellei ole aivan tyyni sää.
- Vilzu
Olen vähän itse ottanut selvää samasta asiasta. Golden pro:ssa sanoi että vähän päälle euro per pallo. Viipurin golf on maksanut noin 55 senttiä pallo ja ostellut eri liikkeistä mutta sanoivat että ei välttämättä tähän aikaan vuodesta enää löydy.
Itse olen jo range maton tilannut ensi kesäksi ja meinaan tehdä semmoisen kelluvat kymmenen metriä halkaisijaltaan olevat kohdealueen jonne osuvat pallot eivät pääse virtauksen mukana ajelehtimaan pakoon. Kyllä sitä mökillä viihtyy paljon mieluisammin sitten =)
http://www.goldenpro.fi/ - karlsson.leif
Laadukkaita kelluvia golfpalloja löytyy kotimaisesta nettikaupasta:
http://smartgolf.fi/product/260/kelluvat-golfpallot-15kpl
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711003Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv7710164- 474221
- 243922
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353716Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h563614No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413463Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni73365- 533153
- 422875