olet jo havainnut tänä vuonna?
Mitä kevään merkkejä
ninnuliinini
22135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Koiranpaskaa.
Näin on! Taajamissa pitäsi olla koirien pitäminen kielletty, jos haluat pitää koiraa niin muuta maalle, muuta maalle!
En ole pitkään pitkään kiinnittänyt koirankakkaan mitään huomiota enkä törmännyt siihen.. Johtuuko sitten maalla asumisesta, tiedä häntä. Mutta kissat mouruaa kyllä keväisin ulkona :P Ääni kuulostaa siltä, kuin jotain ihmistä kidutettaisiin julmalla tavalla..
Johtusko se siitä, että sillä kissalla on kylmä tai nälkä ja se haluaa sisälle. Täällä esikaupunkialueella on koiran paskaa niin paljon, että ne maalle muuttajat ovat niitä koirattomia jotka haluavat elää oikeesti puhtaassa luonnossa.
Kyllä mä leikkaamattoman kollin/nallin mourunnan tunnistan tavallisesta kissan sisäänpyyntö-naukumisesta ;)
Kyllä kissat pitäis aina leikata..
.
Se on luonto joka Mouruaa
"Aim skeörd"
.
Niin pitäisi ja kyllä mun lapsuudenkodin kissat aina leikkautettiinkin. Tosin isä oli vähän vastaan kollin leikkauttamista, että muka rajoittaa yksilönvapautta :P Mutta ei sillä ollut sanansijaa siinä asiassa..
Kyllä täällä päin yleensä kai leikkautetaan, mutta riittää kun kaksi kissaa jättää leikkauttamatta, tai leikkauttaa liian myöhään, niin jossain navetan kolossa on kohta pesä, jota ei välttämättä löydetä.. ja kohta niitä leikkaamattomia on sitten lisää. Mutta enemmän tää oli lapsuudessa, nyt ihmiset tajuaa leikkauttaa. .. Mut mourunnasta päätellen ei kuitenkaan kaikki.. Ei niitä viitsi mennä yöllä kattomaan, kenen kissa siellä monkuaa..Kun itsellä ei ole kissaa.Leikkaamattomat kollithan vaeltaa jopa kymmenia kilsoja..
Turussa tulee koirnpaskaa 2000kg/vrk
yybee saisi hyvän palkan hakemalla sen kaiken perunapellollensa
Loskan kastelemat kengät, linnunlaulua ja aurinkoa. Tuo räntäkin ja kosteus on kevään tulossa oma juttunsa.
Nytkin laulaa ihanasti lintuset pihamaalla, vaikka sää on räntäinen ja harmaa. :-)
Eilen: kiuruja, töyhtöhyypän, joutsenia, kottaraisia..
Tie on jo sula, että on voinut ottaa masait käyttöön :)
Sipulit ja perunat alkaa olla niin vähissä, että kohta niitä pitää ostaa kaupasta..
Päivät on pidentyneet, valoisaa aikaa on enemmän.
Ihanaa, kevät on tulossa ja sitten, vihdoinkin, pitkään odotettu kesä... :)
Viikonlopun aikana 8äämää soitti ja olisi tullu paneskelemaan.....
Onneksi tuo ääliökänny menee äänettömälle jättämällä pöydälle
kosketuspinta alaspäin.........
Pippeli on nyt, kuin hillonuija
Älä kehtaa valehella!
Maalaiset joissain syrjäkylilläeivat edes aavista etsiä foorumeja,
jotka yhdistävät seksinjanoiset joista löytäälähialueelta seikkalunhaluisia nuoria naisia ja rouvaihmisiä, jotka eivät aviopuolisoltaan tyydytystä saa. Monetkaan eivä halua sitoutua johonkin asuinkumppaniin, eivätkä halua raittiina baareista etsiä seksiseuraa, niistähän bilettäjät seksinsä etsivät:toiset taas inhoavat humalaisia seksipartneriksi, sillä liika humalainen miesei pysty seksiin. Kaikilla on kuitenkin omat salaiset fantasiansa, vaikka julkisuudessa esiintyvät vapaaina sinkkuina.
Näistäryhmistä joutuu banniin jos kertoo salarakkaastaan, joka voi olla työkaverikin. Jäsenyys maksaa, mutta jäsen ei saa myydä seksiä, sen kieltää lakikin.
Kevätväsymystä ilmassa.
Valoinen aika pitenee, aikaisemmin mainitut koirien shaibat tulee lumesta esiin, linnut lauleskelee kun tulee aamusta kotiin. Liukasta, niin hiton liukasta ja loskaisaa!
Kevät
Tästäkin viestistä on selvästi nähtävissä se, että moni poika tulee taas tänä keväänä menettämään neitsyytensä. Naisten "aktiivisuus" tai oikeistaan misandria laimenee keväällä ja alkaa juuri näihin aikoihin, mitä kestää noin 60 vrk. ja sen jälkeen onkin sitten taas hiljaisempaa. Kokeneet miehet ottavat tästä tilaisuudesta vaarin koska loput 10 kk. menee kirveenvarsia veistellessä.
MITÄS MÄ SANOIN. http://tinyurl.com/6qravex
Mä vannon, etten ollut mää.. En ollut eilen edes Turussa!
Kissat olivat keskellä katua sillai.
Valoisuus lisääntyy, ihmiset viihtyy enemmän ulkona (samoin eläimet, kuten juuri ne kissatkin), ikkunoiden likaisuus alkaa häiritä, jokavuotinen ongelma on se, ettei tiedä mitä tulisi pukea päälle ulos kun aamulla on kylmä ja päivällä paljon lämpimämpää. Kaikesta huolimatta ja siitäkin syystä kevät on ihanaa aikaa koska kesä on silloin yhä lähempänä.