Naiskuskin käsilaukusta löytyi ratsiassa itkevä vauva

hihihii...

5

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos kun kerroit

      Tämä kieli- ja käännösuutinen riuhtaisee vääjäämättömästi ykkössijan tämän palstan viestien kiinnostavuuskisassa.

    • No vaikka Tyyne

      Suomenna uutinen mieleiselläsi tavalla, opiksi ja ojennukseksi!

      Police: Virgin Islands mom driving with baby in purse

      CHARLOTTE AMALIE, U.S. Virgin Islands (AP) - U.S. Virgin Islands police say a woman was allegedly driving with her newborn baby zipped up in her purse.

      A police statement says an officer pulled over a woman driving a pickup during a routine traffic stop Tuesday. While asking for the St. Croix woman's license, the officer reported hearing a baby crying but did not see a baby seat in the vehicle.

      The motorist then allegedly unzipped a purse sitting on the seat next to her and revealed a tiny newborn.

      Police say the woman told them that the baby girl was born at home a week ago and had no prenatal care. She was apparently driving the infant to a doctor.

      Authorities rushed the newborn to a hospital. The mother may face criminal charges. Her name and age were not disclosed.

      http://thetimes-tribune.com/news/police-virgin-islands-mom-driving-with-baby-in-purse-1.1294617#axzz1r9zNwNLG

      • hihihii...

        Otsikoinnistahan oli kyse, ei muusta.
        Olisin maallikkona muotoillut asian vaikka näin:
        Itkevä vauva löytyi ratsiassa naiskuskin käsilaukusta.
        Tai alkuperäisestä: Neitsytsaarilla äiti ajoi lapsi käsilaukussaan.
        Vai olenko minä ainoa, joka lukee ap. finskiotsikon myös niin, että lapsi osasi _itkeä aina ratsian tapahtuessa_? Toki mahdollisesti myös muulloinkin.


      • Sininen uni
        hihihii... kirjoitti:

        Otsikoinnistahan oli kyse, ei muusta.
        Olisin maallikkona muotoillut asian vaikka näin:
        Itkevä vauva löytyi ratsiassa naiskuskin käsilaukusta.
        Tai alkuperäisestä: Neitsytsaarilla äiti ajoi lapsi käsilaukussaan.
        Vai olenko minä ainoa, joka lukee ap. finskiotsikon myös niin, että lapsi osasi _itkeä aina ratsian tapahtuessa_? Toki mahdollisesti myös muulloinkin.

        Itse arvioin että se vauva uiniu sikeästi auton huristaessa tasaisesti highwayllä. Kun sitten äiti jarrutti ja ajoi pientareelle, niin nämä liikkeet herättivät piltin . Ja kenties sen pollarin römeä ääni viimeistään sai babyn havahtumaan? Ja kaikkihan me tiedämme varsin hyvin että heräävät vauvat tapaavat itkeä.


    • jhgjigliu

      Kas kun ei suriseva vibraattori. Ai niin, sehän olikin samaan aikaan siellä. Siis siellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1615
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      105
      1560
    3. Pike surkea

      Pike on surkea
      Ikävä
      14
      1403
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1051
    5. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      221
      1048
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      124
      871
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      826
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      807
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      43
      776
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      9
      770
    Aihe