Ihana asiakaspalvelija tamppiksessa!!

tamppis

Tamppiksen alakerrassa aivan ihana naismyyjä,tulin niin hyvälle päälle eilen siellä käytyäni =) etsi minulle tarvitsemani tuotteen,eikä vain käellä viisonu johonki suuntaan...hymyili ja naureskeli.Kerrassaan mukava nainen.Kun yläkerrassaki olisi edes yksi hänen kaltaisensa,koko tamppiksen ilmapiiri piristyis.

7

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ylösnousemuksen aika

      Kyllä siellä "yläkerrassa" kaikki on hyväntuulisia ja iloisia.
      Kristillistä pääsiäistä kaikille.

    • Todellakin!

      Ehkä ne vielä joku päivä oppii laittamaan hinnat koneille ja kaikkiin tuotteisiinkin pelkän virnuilun sijaan! Sitä päivää odotellessa ;)

    • exasiakas

      Milloin tuollainen myyjä saatasiin rajalla-kauppakeskuksen Dressmaniin? Siellä yks tummatukkainen kurppa on jatkuvasti naama norsunv....ulla, niinku oisi sitruunan syöny.

    • suumessingilläkö

      Kyllä Tornion Dressmanilla on aina ollu kivat myyjät! Joskus on saanut palvelua kahdelta myyjältä kerrallaan, jos ei ole ollut muita asiakkaita palveltavana. ( kiitti hyvästä neuvonnasta pukua ostettaessa). Koittakaa ihmiset ymmärtää, etteivät MYYJÄT niitä hintoja koneelle laita!!!!!! Itse kassalla työskennelleenä, on yhtä helvettiä, kun jono seisoo, eikä tuotteelle löydy hintaa! Ja toDella vitsikkäät asiakkaat sit : " Se on varmaan sit ilmanen ku sille ei löydy hintaa..."... Laittakaa palautetta suoraan omistajille, niin menee perille. Ja voisitte joskus kokeilla asenteen muutosta ja tuntea pikkasen myötätuntoa noita kassalla hikoilevia työntekijöitä kohtaa!!! Ei oo kuule helppoa-voin kertoa-ja sopiihan kyseistä ammattia kokeilla-ni on sit perusteluja arvostellakki!!!

      • Apteekin hinnat ko?

        Mitäs alat tuonlaiseen ammattiin, ei kait se nyt asiakkaan vika ole? On nuita muitakin ammatteja pilvinpimein.
        Laittakaas sinne resmanniin sen omistaja Peetterin suora puhelinyhteys, niin saadaan ne hinnat säädettyä kohilleen kun ei kerta rengit siihen pysty.


    • suumessingilläkö

      Kuuleppa " Apteekin hinnat...". Ei se tarkoita sitä, et jos sanoin, ettei oo helppoa, etten tykkää! Kuka muutenkaan jaksais työtä, joka ei anna mitään haasteita? Itse olen henkeenja vereen asiakaspalvelija ja rakastan ihmisten parissa työskentelyä. Tarkoitin sitä, että jos työnantaja laittais puitteet kohilleen työntekijöille, jotta pystyvät työtään kunnolla tekemään, ni sehän olis asiakkaanki etu! Mutku se hintojen puuttuminen Ei Oo sen kassaneidin vika!!! Varmaan antavat palautetta ylemmäs, mut meneekö perille-EI! Sit näyssä ryhmittymissä, K, S ynnämuut, ni hinnat laitetaan jossain hevon persiissä koneelle, ei paikan päällä....Ihmisillä ny vaan o sellanen asenne tota Texiä kohtaan, et pakko joka vitun kerta itkeä jos ei kaikki mee niinku pitää!!!! Kattelkaapa hiukka muidenki kauppojen asiakaspalvelua....ei oo Torniossa monessakaan kohillaan....

      • mp

        No jopas otti asiakaspalvelijalla lujille, tuu meille töihin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe