TÄRKEÄÄ TIETOA DIETTAAJILLE/KIINTEYTTÄJILLE YMS!

PersonalTrainer_m33

Moni ahtaa suuhunsa semmosta hiilaripöperöä pitkin päivää ja iltaa, eikä harrasta tarpeeksi liikuntaa että saisi hyötykäyttöön hiilarit. Tuloksena on löysä kunto ja kun proteiinia ei ole tarpeeksi ruokavaliossa niin tulos on laiha-läski makkaroilla ja selluliitilla.

Lue tästä (eli kopioi linkki ja liitä uuteen ikkunaan):

http://www.fastnews.fi/2011/syo-proteiinisi-29-proteiinit-auttavat-kiinteytymaan/

http://www.fastnews.fi/2011/syo-proteiinisi-39-proteiinit-kiihdyttavat-aineenvaihduntaa/


Tässä treeniohjelma laiskoille: http://www.terveysmyrsky.com/index.php/artikkelit/18-laihdu-aelae-valita

Jos käyt salilla, niin tee liikkeitä toistoilla 8-12 ja se tarkoittaa, että viimeiset toistot menee hampaat irvessä eikä lehteä lukien/jutellen ja 10 toistoa varaa jättäen. Tämänlaisesta treenistä ei ole mitään hyötyä. Sarjatauot 45-60sec max, niin tulee tuloksia. Sykkeet korkealla koko salitreenin ajan, niin hyödyt sen kun kasvaa. On niin surkeaa katella kun moni nainen lukee sitä lehteä yli 5min sarjojen välissä ja sitten tekee vähän reisien lähennystä. :( Tästä ei ole mitään hyötyä. Kroppa ei muutu mihinkään suuntaan. Vastuksen pitää olla itselle suht raskas. Salitreenin tulee olla tehokas, eli 45min- max 1h tehokasta touhua.

0

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        81
        4620
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        109
        3837
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        176
        3627
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        63
        2062
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        71
        1928
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        78
        1268
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        128
        1125
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        140
        1050
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        49
        979
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        26
        891
      Aihe