Sahaaminen!

lollero234

Onko sahaamisella ja veivaamisella jotain eroa, vai tarkoittavatko ne samaa asiaa?

13

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gandalf222
    • siiisjoomit?

      mikä hemmetti on veivaaminen?

    • En ole koskaan kuullut veivaamisesta!

    • entajua

      No joo periaatteessa on sama asia mutta veivaaminen ei oo nii kovakourasta. Veivaamalla muotoon laitto (kuten ei sahaaminenkaa) ei oo oikeaoppista joten en suosittele. Itse en ainakaa osaa kunnolla selittää/kuvailla veivaamista mut sanoisin sen nyt näin et se on "rajumpaa asettamista kokoajan puolelta toiselle".

      • lollero234

        okei :) munkaan mielestä niissä ei oo paljoa eroa, mutta mun kaveri väittää et ne on kaks eri asiaa, vaikka periaatteessa onki, mutta just ku sanoit ni veivaaminen ei oo niin kovakouraista. Tämä kaverini joka tätä sanoi sahaa/veivaa itse...... Ite sitä en ikinä tekis, koska en nää siinä mitään järkee :/


    • pöh

      ilmaveivi?

    • hulluasahausta

      sahaaminen/ veivaaminen on todella typerää. tallilla jossa hevoseni on, eräs tallityttö on sahaamisella pilannut herkän ja kuuliaisen hevosen. hevonen viskoo päätä ja ei kuuntelee kuolainta vasta kun järeämmillä konsteilla joita ei ole ennen tarvittu. kyseinen tyttö käyttää tapaa koska ei pärjää useimmille hevosillle luottamuksen kadotessa tyttöä kohtaan.

    • am95

      mää tahtoo veivaa veivaa! ;D

    • lolleroporsas

      Kaktu sahaa/veivaa

      • Anonyymi

        Joo ei Kaktu veivaa/sahaa! Käyppä kuule kuuntelen sen podcast jakso 4. Sen kun kuuntelet, nii saat vähän faktoja!!


    • ...

      Öö anteeksi, Kaktu ei sahaa eikä veivaa....

    • assi

      Niin kaktu ei sahaa/veivaa, tai tee mitään pahaaa hevoselleen!Tuon tiedon saatte, kyllä imuroida pois päästänne!

    • Ihmettelen ....

      Lolleroporsas ei taida tietää mistä puhuu. Tuota kaktun "sahaus asiaa" on käsitelty kyllä aivan tarpeeksi. Se ei todellakaan ole mitään sahaamista. Joten voit varmaan häipyä väitöstes kanssa.
      Kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2997
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2931
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2357
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1853
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1709
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1654
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1576
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1255
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1236
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1070
    Aihe